Modely Atomic Worldcup jsou nepostradatelnými partnery při jakémkoliv závodění, ať už je to závod proti trénovaným přátelům, nebo proti vlastnímu času. Technologie závodních lyží, dynamický rebound spolu s malou hmotností, je tak kromě světových es jakými jsou Christoph Sumann, Dominik Landertinger, Benjamin Weger a Marthe Kristoffersen, nyní dostupná i rekreačně orientovaným lyžařům.

Revoluční Worldcup Classic Featherlight SDS – vyvíjeno profesionály

Nové Worldcup Classic Featherlight SDS se vyznačují především výborným skluzem, maximální přilnavostí a výbušným reboundem. Konstrukce SDS poskytuje lyžím hned několik výhod. Speciálně tvarovaný plast umožňuje velmi těsné umístění vrstev karbonu. Díky tomu je možné konstruovat lyže velmi ploché a nízké, což v konečném efektu zvyšuje jejich dynamiku a umožňuje velmi přesné rozložení tlaku. Výsledkem jsou lyže s výbušnou odezvou ve fázi odrazu a maximálním zrychlením ve fázi skluzu.
V segmentu lyží určených pro bruslení si mohou bruslaři vybrat mezi modely Worldcup Skate Hard Track a Worldcup Skate Soft Track. Speciální tvar 3D zajišťuje modelu Soft velkou stabilitu na středu lyže, zatímco vysoká ohebnost špičky a paty udržuje krátkou kontaktní zónu při bruslení. Verze Hard Track je velmi stabilní naopak díky dlouhým kontaktním zónám a dvojité drážce na skluznici.


World Cup Skate Boot – maximální přenos sil na lyže

Další originální inovací je nová výkonná bota Worldcup Skate. Její inovativní, velmi tuhá Carbon 3D podrážka je vyrobena pouze z karbonu, a přenáší tak každý sebemenší impuls na lyži bez jakékoliv ztráty energie. Nové Worldcup Skate také výborně sedí díky novému systému šněrování. To je vedeno přímo přes vnější plášť boty, takže noha je usazena v botě velmi pevně a lyžař tak má lepší kontrolu v každé situaci. Navíc je letošní model oblíbených Worldcup Skate ještě lehčí, než loňský. Pár váží pouhých 1280 gramů.
Boty Worldcup Classic s novou patou z karbonu a systémem šněrování jsou pro sezonu 2012/2013 také lehčí. Váží pouze 810 gramů pár.

Atomic Skintec – připraveny pro spontánní akci

Pro všechny, kteří nemají času nazbyt, připravil Atomic rekreační lyže Skintec. Jedná se o první lyže na světě s výměnnými protiskluzovými proužky, které můžete kdykoliv během svého výletu rychle vyměnit. Zabere to pouze vteřinu. Symetrické krojení naopak ušetří síly na vašich putováních.

Atomic pro všechny

Kromě závodní řady Worldcup má Atomic vybavení pro všechny úrovně rekreačních i sportovních běžců na lyžích. Rekreační modely Mover, Motion a Ashera, stejně jako kolekce pro děti a teenagery, poskytují spolehlivou stabilitu a profesionální grip, zatímco lyže X Cruise a Backcountry vynikají nízkou hmotností a stabilitou. Ke všem modelům jsou připraveny i boty, lehké, pohodlné a přizpůsobené potřebám rekreačních běžců.

www.amersports.cz