Pod Radčem, nejvyšším vrchem okresu, už začala lyžařská sezona. Už tu mají 800metrový okruh, který se podle sněhu může prodloužit až na 1,5 km. Na víkend slibují navíc 5 km trasu směrem na Holoubkov. Pod sněhovou pokrývkou je louka, tedy poměrně šetrný povrch i pro kvalitnější skluznice.

A jak se bude závodit? V ideálním případě se chystá desetidílná série. „Každou středu od 17.45 závod na 10 km nebo 5 km volnou technikou na okruhu, hodnocení vítězů podle bodování průjezdů v cíli jednotlivého okruhu dvěma a jedním bodem. Při rovnosti bodů rozhoduje poslední průjezd cílem. Závodník se ztrátou okruhu na prvního závodníka bude klasifikován při jeho předjetí. Přijet může každý i neregistrovaný, hodnotíme věkové kategorie. Doporučujeme čelovky, protože okruh je jen částečně osvětlen,“ láká Zdeněk Rubáš, šéf cyklistické Sparty.

Prezentace účastníků probíhá u penzionu Výhledy na Brdy č. p. 146, Těškov u Rokycan. Po dálnici Praha – Plzeň jste tam z obou směrů za pár desítek minut, pak byste měli sledovat šipky Ski Těškov. Dá se parkovat v místě do 300 metrů dojití. Dostanete tu teplý čaj.

Pro podrobnosti sledujte web www.sparta-cycling.cz.