Ve čtvrtfinálové jízdě totiž těsně před ním padl Polák Starega a přes něho Rakušan Wurz. „Ucpal díru u mantinelu, nebylo kam se uhnout a já to musel prorazit silou. A pěkně jsme si narazil koleno,“ popisoval 29letý český reprezentant. Letos teprve druhý po Bauerovi, jemuž se podařilo bodovat. Wurz nakonec doběhl do cíle pouze s jednou lyží a vytrženým vázáním na druhé botě…

Vyhrál po celý den suverénní Švéd Jönsson. Také ve čtvrtfinále vypadl domácíg hridna Alex Harvey, syn ředitele podniku. Mezi ženami dominovala loňská královna sprintů v SP Američanka Randallová. Ta má double, už včera získala první výhru v týmovém sprintu pro USA s Digginsovou. Stejně poprvé se radovali Kazaši Čebotko s Volotkem.

Kožíšek vyrazil do závodu ani ne 48 hodin poté, co překonával jetleg z Evropy. „Včera jsem po obědě usnul a ráno se probudil ve tři. Kdybych se nehýbal a nedal kofein, asi bych usnul,“ popisoval. V ulicích města pod proslulým Parliament Hillem se závodilo od ráno, finále se jelo brzy odpoledne tamějšího času.

Kožíšek stačil jen lehce otestovat lyže, s nimiž mu pomáhal Lukáš Sacher, vedoucí české reprezentace. Při závodě pak lehce chumelilo, trať měla rovinatý profil s prudkými zatáčkami. Nezvyklá délka 1,7 km českému lyžaři celkem vyhovovala. „Sníh byl uprostřed pevnější, po stranách se trochu bořilo. Ale jelo to mnohem líp než minulý víkend ve Finsku, kde byl úplný popel,“ vykládal.

„V kvalifikaci to šlo, zbyla mi trochu rezerva, nemohl jsem se úplně ždímnout. Ale ještě není všem dnům konec. Věřím, že to vyjde i za týden v Canmore, kde není tolik zatáček. I když se pojede klasicky,“ dodal.