Lyže je díky němu i velmi stabilní, ale zároveň dynamická. To také umožnilo vývojářům v Salomonu optimalizovat zóny skluzu a v kombinaci s unikátním materiálem Zeolit použitým na skluznici dát lyžím bezkonkurenční skluz.
Thomas Saillet, vedoucí vývoje firmy Salomon k tomu říká: „ Použití karbonu nám umožňuje lépe pracovat s vlastnostmi lyží a kombinovat tak rebound se stabilitou o mnoho více než dříve. A běžci si tyto lyže velmi oblíbili nejen pro jejich dobré jízdní vlastnosti, ale i proto, že je na nich bruslení prostě snadné.“Na trhu existují dvě verze těchto lyží. Verze Polyvalent, univerzální lyže určená pro všechny sněhové podmínky, a specifická verze Soft Ground „SG“, která je naopak určena pro nový nebo měkký sníh.
S-Lab je označení výkonnostních produktů, které jsou vyvíjeny ve spolupráci s prvotřídními sportovci.

Salomon Skate Boots

Během posledních několika sezón navíc procházejí všechny produkty označené S-Lab náročnými zkouškami výkonnosti elitních sportovců po celém světě. Boty S-Lab mají unikátní technologii pro usazení nohy v kombinaci s výkonem. S-Lab Pro mají nastavitelnou přezku přes nárt, která nohu usadí do karbonové kolébky, zatímco systémy Sensifit a Custom Fit zajišťují pohodlí. Modely S-Lab Skate a S-Lab Vitane zachovávají princip karbonové kolébky, ovšem již bez nastavitelné přezky, pouze s klasickým překrytím karbonového šněrování Quicklace. Všechny S-Lab modely jsou dodávány s tepelně tvarovatelnou vnitřní vložkou Custom Fit, která v oblasti paty a nártu zajistí maximální komfort kterémukoliv typu nohy. Model S-Lab Vitane je vyvinut dle specifik ženské nohy, tzn. s úzkou patou a vyšší klenbou. Boční stabilitu nohy a návrat energie pak u všech modelů zajišťuje Carbon Enegyzer Cuff. „Když jsem zkusila Skate Pro poprvé, hned jsem věděla, že budu rychlejší,“ říká Anna – Carin Olofsson. „ Jsou úžasně pohodlné a zároveň mám pocit, že cítím naprosto přirozenou spolupráci mezi svými lyžemi a botami. Je to nejlepší kombinace, jakou jsem kdy vyzkoušela,“ dodává.

SNS Pilot Equipe Skate a SNS Wedge

Když přišlo vázání Pilot SNS Skate před deseti lety poprvé na scénu, okamžitě začalo v závodním lyžování dominovat. A nejen tam. Zvýšení výkonnosti podpoří podložka SNS Wedge, která je umístěna mezi vázáním a lyží. Ta umožňuje delší odraz a zvyšuje akceleraci a zlepšuje kontrolu hrany. To, že tento systém začali okamžitě používat závodníci ve Světovém poháru, je dalším důkazem toho, že tato technologie je funkční a pomáhá jim dosahovat lepších výsledků. Další takovou technologií je RS17, která posouvá důležitý otočný bod 17 mm za prsty, a tím maximalizuje kontrolu a udržuje energii při odrazové fázi. Hřeben po celé délce vázání zajišťuje dosednutí boty zpět do správné polohy do vázání a poskytuje lepší přenos sil i stabilitu při každém odrazu. SNS Pilot Skate v kombinaci s jednoduchou deskou SNS Wedge přináší bezkonkurenční výkon spolu s precizním a spolehlivým ovládáním lyží.

www.amersport.cz