Kožíšek minulou neděli získal v Québeku 11 bodů za 20. místo. Teď chtěl přidat další. K postupu do rozjížděk mu scházelo 1,82 vteřiny. „To není moc, je to obrovsky vyrovnané,“ konstatoval. Za ním skončil i nejlepší sprinter loňské sezony Švéd Peterson, nebo domácí hvězdy Harvey s Kershawem.

„Nemohl jsem vyjet první kopec jedna jedna, co ostatní vyjížděli. Pak jsem jel, co to šlo,“ popisoval český lyžař svoje představení. „Sníh byl agresívní a pomalý, záleželo, jak to komu sedlo. Ten kopec tady je hodně náročný. A nadmořská výška byla asi znát, cítil jsem to (jelo se v 1450 metrech nad mořem, pozn. red.). Což možná poznamenalo výkony i některých dalších lidí,“ dodal.

Česká závodnice Martina Chrástková, která zde startovala na zkoušku ve vlastní režii, skončila poslední.

V soubojích plných překvapení se radovali podruhé v kariéře Maiken Caspersen Falla z Norska a podruhé tady v Kanadě bílý švédský „Mora expres“ Emil Jönsson. Kanadský program světového poháru končí v neděli skiatlonem, kde už pojede jen Chrástková. Kožíšek se vrací do Česka, o víkendu by měl nastoupit v jednom ze závodu Slavic Cupu na Horních Mísečkách, stejně jako Lukáš Bauer a další čeští reprezentanti. Poté by měl vyrazit do úvodních etap Tour de ski. A vrcholem první části jeho sezony bude Skisprint světového poháru v Liberci druhý lednový víkend.