Bauer se od světového poháru v Ruce připravoval téměř tři týdny v domácích podmínkách, na Božím Daru a v Harrachově a nyní chce otestovat formu. O dva později se představí ještě na volné desítce Německého poháru ve Fichtelbergu. „Stěžejní byly rychlé opakované tréninky, spíše s kratšími intenzivními úseky, od čehož si slibuji, že se lépe dostanu po startu do toho správného tempa,“ uvedl.

Zbytek reprezentačního týmu se vrací z vysokohorské přípravy v Tauplitz. „Po krátké aklimatizaci jsme jezdili hodně intervalové tréninky. Všichni byli v pohodě. Martin Jakš má za sebou dva týdny, po měsíční pauze je to znát. Ale žebro mu drží, do Tour de ski by měl být připraven,“ prohlásil trenér národního týmu Miroslav Petrásek.

Jediný Aleš Razým se minulý víkend vydal na závody Alpen Cupu v nedalekém St. Ulrichu, kde startovali i Cologna, Legkov nebo Poltoranin. Ve sprintu skončil šestnáctý, na volné desítce dvanáctý. „Rychle se tam oteplovalo, ale zajel velmi slušně,“ pochválil ho Petrásek. Po oba dny, tedy i do sobotního bruslení, by měl nastoupit Ondřej Horyna, který ještě musí potvrdit výkonnost. V sobotu se plánuje rozjet také Eva Vrabcová-Nývltová. „Ostatní jak se budou cítit,“ říká kouč. To platí i pro Dušana Kožíška, který se jako jediný účastnil dvou podniků světového poháru v Kanadě.

Pro Tour de ski má nominaci téměř jistou pětice Bauer, Jakš, Magál, Razým, Vrabcová-Nývltová. „Po Mísečkách doplníme případně další jména,“ dodal Petrásek.
„V sobotních závodech volnou technikou se pojede na 5 km okruhu,“ doplnil Stanislav Henych, ředitel závodu a stříbrný medailista z padesátky na mistrovství světa ve Falunu 1974.

Pro fanoušky, kteří se chtějí přijet podívat a případně se projet na perfektně upravených tratích: parkoviště je oproti loňsku zdarma.