Také Martin Jakš se držel srdnatě. Na patnácté příčce ztrácí 1:40 minuty na vedoucího Rusa Vylegžanina, který v mocném finiši udolal v závěru svého krajana Legkova. Oba předstihli i hlavní favority Northuga s Colognou.

Naopak výtečnou pozici ze soboty ztratil Aleš Razým. V klasice se propadl na 49. příčku se ztrátou 2:59 minuty. Těsně za ním 53. je Jiří Magál (-3:04).

Mezi ženami se protlačila do čela obhájkyně prvenství Polka Kowalczyková. Jediná česká reprezentantka Eva Vrabcová-Nývltová se prosyla na 49. místo a ztrácí na ni 3:48 minuty.

Lukáš Bauer zůstal hodinu na dopingové kontrole, pak komentoval svůj výkon takto: „V začátku se to vyvíjelo docela dobře. Po prvním kole jsem se dostal do správného tempa a dotáhl se na skupinku s Martinem Jakšem. Chtěl jsem se vyvarovat pádů ve skupině, šel jsem si do pozice a z kopce dolů si v rozbitých zatáčkách raději počkal. Po dvou kolech ta naše skupina nestíhala. Já se chtěl pokusit sám, šel jsem dopředu. Odpáral jsem je, jeli jsme jen s Turyševem, on mi ale moc nepomohl. Bál jsem se, že si mě vychutná v závěru. V posledním okruhu se ukázala síla čelní skupiny. Závěr byl ale i z mé strany vydařený. Poprvé jsem měl dobrý pocit v letošní sezoně. Lyže byly výborné. Podmínka byla hodně obtížná, trhalo se to. Ta ztráta (s bonusy 56 vteřin, pozn. red.) není veliká. Přitom jsem si před startem zapomněl hodinky a při rozjíždění se mi zlomila hůlka. Ale to se stává…“

Ani včera nejlepší český lyžař Martin Jakš nemohl být zklamaný. „Podle očekávání to byla pěkná hrabačka, při klasice to bývá ještě mnohem těžší než při bruslení. Možná jsem si mohl dát ještě jednu vrstvičku klistru, já tenhle sníh nemám rád. Snažil jsem se co nejdéle udržet v první skupině, ale Rusové to rychle roztrhli. Pak jsem se trochu propadával. Výjezdy do kopců jsem měl slabší, přechody mi šly líp, takže jsem se tam snažil získávat. Ale ve třetím kole jsem se sebral. Kdyby mi někdo před začátkem říkal, že na tom budu takhle, bral bych to. Jenže teď mě tahle ztráta přece jen trochu mrzí. Musím se dostat v úterním sprintu do rozjížděk.“

Kompletní výsledky na http://www.fis-ski.com/…04/1228.html?…

Zdroj: www.czech-ski.com