Vyzkoušejte 22.března Krkonošský survival. Dvacetihonový závod tříčlenných týmů.

KDY: 22. 3. 2013

KDE: Roudnice v Krkonoších, horská chata Kara

I když se loni konal „teprve“ nultý ročník, na startu se sešlo 22 žen a 56 mužů včetně čtyř v té době aktuálních mistrů republiky v některé z outdoorových vytrvalostních disciplín.

Můžete sestavit tým v jedné ze tří kategorií: ženské, mužské nebo mix.

V časovém limitu 20 hodin máte za úkol navštívit co nejvíce kontrol v terénu. Trasa není předem dána. Záleží na počasí, sněhových podmínkách a kondici jednotlivých týmů, jejich schopnostech se orientovat a zvolit ideální postup mezi jednotlivými kontrolami. A protože fyzička účastníků není stejná, je téměř jisté, že postupy týmů mezi kontrolami se budou někdy i výrazně lišit.

Cestou závodníci plní vložené úkoly, kterými byli loňský rok trasa v lanovém centru, transport raněného vzhůru sjezdovkou, „ferata“ ve skalách, nebo měřený úsek na běžkách. Letos budou disciplíny podobné, jen ne na stejných místech. Stejně jako prostor závodu.

Protože při Krkonošském survivalu nezdolávají závodníci stejnou trať, ale naopak jsou všichni omezeni "pouze" časem, mohou si i nováčci v takto náročné aktivitě vyzkoušet, co to znamená být celou noc a téměř celý den na nohou. A nemusí mít obavy, že do cíle dorazí až den po vítězích. Navíc kdykoli mohou zpomalit nebo se zastavit např. na polévku v horské chatě, pokud zjistí, že to s tempem přehnali.

Pokud vás tento závod zaujal, zkuste web http://orientacni-hra.cz. Tam najdete další informace a také přihlášku na zmíněný závod.

http://orientacni-hra.cz