Poprvé v kariéře vyhrál v Tour de ski Kazach Poltoranin, vedení drží Nor Northug před Švýcarem Colognou. Mezi ženami přesvědčila dalším triumfem o své suverenitě Polka Kowalczyková, která zvýšila vedení na víc než minutu.

Na nezvyklé 5km trati jel Lukáš Bauer velmi svižně. „Dal jsem do toho maximum, nebylo na co čekat. V kopcích jsem se cítil výrazně líp, jen v závěru jsem trošičku ztratil. Ale nikdo neví, jak přesně tuhle vzdálenost jet, nemůžeš nijak taktizovat,“ říkal.
„I když nejsem sprinter, tak to klouže a nejede se jenom soupaž. Zdálo se, že by mi to mohlo vyhovovat. Podmínky se měnily, ale bez zase výborných lyží by to nešlo,“ přidal.

Aleš Razým se s číslem 7 dlouho hřál v pomyslném křesle pro vedoucího závodníka – stejně jako první den v Oberhofu. Odtud ho tady sundal až pozdější vítěz Poltoranin. „Vypadá to zajímavě,“ usmíval se po druhé bodované pozici v sezoně, kdy za sebou nechal zvučná jména Hellnera, Harveye, Angerera nebo Olssona a Richardssona.

„Včera ve sjezdu jsem trochu pošetřil síly, protože v naší skupině nikdo nechtěl jet. Takže jsem oproti těm, co dřeli celých 35 km, asi něco vydělal,“ připustil. A jak se těší na finiš do sjezdovky Alpe Cermis? „To už je taková sranda na závěr. Zatím to vidím, že v celkovém pořadí je asi dvacet lidí našlapaných za mnou, takže je budu muset odrážet, než abych se někam hrnul dopředu.“

Také Jiří Magál se lehce posunul dopředu na 44. místo, přesto není spokojený. „Je to mizérie. Po soustředění v Tauplitz jsem se cítil slušně. Ale od Oberhofu se trápím, včera snad nejvíc v životě. Vůbec mi to nejde. Dneska se sice nejelo nejhůř, ale pořád mi něco chybí. Lyže mám výborný, jen ty výkony jsou horší,“ říkal na webu czech-ski.com.

Magál vinou nemocí málo trénoval v létě. „Nemám základ, i když v listopadu a prosinci jsem toho dohnal dost. Musím se ale tady dotrápit do konce, i když ta únava bude horší než v předchozích letech. Radši budu závodit. Do mistrovství světa zbývají skoro dva měsíce, měl bych to stihnout nahnat. Věřím, že se to prolomí,“ dodal.

Eva Vrabcová-Nývltová zajela nejlepší výsledek zimy. Na první Kowalczykovou ztratila 39 vteřin a za sebou nechala i Smutnou, Steiru nebo Roponen. „Ze začátku mi to přišlo těžký. Do kopců mi to ale šlo dopředu, posledních pět set metrů bolely nohy. Ale všichni na tom byly stejně… Tohle už je něco jinýho, jsem spokojená,“ vykládala. Kromě manžela Martina v roli servismana ji tady pomáhá také její fyzioterapeut Richard Jisl. „Pečuje tady o mě, máme soubor uvolňovacích cvičení, moc mi to prospívá.“

Bauer do posledních dvou dní ve Val di Fiemme ztrácí 2:02 na prvního Northuga. V sobotu se jede 15 km volně (ženy 10 km) s hromadným startem a šesti bonifikačními prémiemi. V neděli čeká 9 km volně na vrchol sjezdovky Alpe di Cermis. Vysílá vždy přímo Eurosport.

Kompletní výsledky na http://www.fis-ski.com/…04/1228.html?…

Zdroj: www.czech-ski.com