Vyhrála elitní norská dvojice Eirik Brandsdal, Paal Golberg. Stejně jako mezi ženami vlála nejvýš norská vlajka zásluhou Maiken Capsersen Falla a Ingvild Flugstad Östberg.

Už v kvalifikaci měli Češi pátý nejlepší čas, nechali za sebou italské bratry Pasiniovi, Němce Tscharnkeho s Welzlem nebo Američany Hamiltona s Newellem.

Jak se vám jelo, pánové?

Kožíšek: Dvě kola jsem to šetřil, nebláznil jsem zbytečně, abych nebyl tuhej. Ozývaly se mi křeče, ale naštěstí nepřišly.
Razým: jelo se hodně v klidu. Pro mě by bylo lepší vyšší tempo, proto jsem se to v závěru snažil rozjet trochu dřív. Byli tam lepší sprinteři, nechtěl jsem se dostávat do kontaktů. Pohyb na čelní pozici vypadal příjemně, i páté místo je skvělé. Kdyby nám to někdo řekl předem, brali bychom ho hned a ani nemuseli závodit.
Asistent reprezentačního trenéra Zbyněk Valoušek: Kluci to zvládli velmi dobře, správně hlídali pozici a Aleš se to snažil v závěru včas roztáhnout.

Dušan se skoro zázrakem vyhnul kolizi s Rusem Peťuchovem…

Kožíšek: Přešel z jedna jedna na „mrzáka“ (z jednodobého na dvoudobý styl, pozn. red.). Skákal jako janek a škobrtnul si, já ho nesundal. Jak jsi hotovej, máš těžší koordinaci. Naštěstí jsem se mu dokázal vyhnout a překročil ho.

Také vám pomohli diváci, že?

Kožíšek: Čekal jsem jich trochu víc. Ze začátku bylo hodně ticho, asi si mysleli, že nemůžu, jak jsem byl vzadu. Ale bylo to schválně.

Aleši, nebylo by bývalo lepší ještě chvíli vyčkat vzadu?

Razým: Nelituju toho, že jsem šel dopředu. Možná bych se mohl líp vyvézt ve sjezdu, no. Za tohoto vývoje závodu by nám možná seděla opačná pozice, já první a Dušan do finiše.

Jak se zvýšily vaše ambice pro mistrovství světa ve Val di Fiemme, kde se jede taky volným stylem?

Kožíšek: Tam to bude jednodušší, protože každý stát může nasadit jen jednu dvojici a hodně silných soupeřů tím odpadne.
Razým: To je pravda. Každému se něco může stát, tady třeba nepostoupili do finále Švédové. Pokud se to stane tam, ta země bude hned venku, nebudu mít už šanci díky druhé stejně dobré dvojici. Ale zase tam mají ještě těžší trať, s jedním kopcem dlouhým a druhým prudkým.

Zdroj: www.czech-ski.com