Kdo nevěří, zabruste na webovou kameru na adrese: http://www.skiparkchuchle.cz/

Už loni zde obnovili po pětasedmdesáti letech tradici běžkařského závodu na území Prahy. Účastí ho ozdobil dokonce i veteránský pamětník tehdejšího podniku v Krčském lese 87letý Karel Vojta, ale i známí lyžaři v čele s Jirkou Ročárkem.

Na letošní repete se už přihlásili Sandra Schützová a Lucie Charvátová, úspěšné reprezentantky z nedávného juniorského mistrovství světa v Liberci, dále loni druhý Jakub Pšenička, výborný Xterra triatlonista David Janda či běhající paraglidista Jan Škrabálek, účastník extrémního závodu X-Alps, nebo také vítkovického Ski sprintu. A také členové bronzového olympijského kajaku z Londýna.

Startuje se 6.2.2013 od 17 hodin (1 km žáci), 17.30 (3 km mladší dorost až ženy) a 18.30 (5 km junioři a muži). Jede se intervalově, volně. Na prémiích je v banku 7 000 Kč. Ceny předají i Kateřina Neumannová, autorka projektu Skiparku Chuchle a Martin Koukal – oba mistři světa a olympijští medailisté.

„První sezona se setkala s velmi pozitivní vazbou u veřejnosti. Přišlo okolo pěti tisíc lidí, web měl návštěvnost okolo čtyřiceti tisíc. Připravili jsme několik vylepšení a navzdory počasí nám to zase funguje,“ říká Kateřina Neumannová.

„Jsme rádi, že můžeme tenhle projekt podpořit, sám sem rád chodím a určitě se zúčastním i závodu,“ doplňuje Pavel Richter, náměstek pražského primátora, sám nedávný účastník havajského Ironmana. Dům dětí a mládeže, který spravuje boudu v Krkonoších, sem pořídil i chladící věž na výrobu 7000 metrů krychlových umělého sněhu. „Chceme využít náš areál i v zimě až do března, i když jsme byli vyřazeni ze seznamu sportovišť,“ dodal ještě ředitel areálu Petr Drahoš.

Kdo nestihnete závod, přijďte se jen projet. K dispozici jsou teplé šatny, servis i půjčovna. Objednat si můžete instruktory, vždyť dopoledne se tady učí pravidelně lyžovat školáci. V sobotu se tady pojede také český pohár v zimním triatlonu.

Parkovat se dá hned u stopy, pár metrů přes silnici je vlaková zastávka, z hlavního nádraží v Praze jste tady za třináct minut. A taky – vstup je zdarma.