Absolutní vítězové sportovního happeningu, juniorská reprezentantka Lucie Charvátová a laufař Radek Šretr, si krom finanční prémie 2000 Kč mohou naplánovat příjemný víkend v černém bavoráku jedničkové řady. A příště tady bude možná BMW Xdrive trophy na trvalé užívání jako ve světovém poháru…

„Škoda, už mě viděla manželka,“ stěžoval si jen Radek Šretr, když přímo na stupních vítězů inkasoval odměnu. A zalitoval, že černým krasavcem nemůže odjet už na víkendový La Transjurrasienne FIS Marathon Cup do Francie. Možná proto se nezlobil, že nevyhrál Martin Koukal. Už měl letenku… „Jel jsem v teplákách a nechtěl se moc zapotit, abych nesmrděl, protože jdu tady v Praze ještě na večeři,“ vysvětloval.

Zato pro Josefa Dostála, obra z kajaku, byla velká motivace startovat těsně před Koukalem a držet se mistra světa aspoň na dohled. Motor bronzové olympijské lodi skončil sedmnáctý, jen 1:12 za vítězem. Z dalších známých kanoistů ho předstihl ještě Pavel Hottmar.

Na trati se objevila další zajímavá jména – další reprezentant z juniorského světového šampionátu běžců na lyžích Jakub Kordutch, dále Pavel Richter, náměstek pražského primátora a havajský Ironman, televizní komentátor Stanislav Bartůšek, bývalý Řezáčův manažer Karel Čech, nebo výborný čecho-americký běžec Daniel Noah. Vydržel i 73letý veterán Miloslav Lhota.

Ženské pole mělo skvělé obsazení. Věkem ještě juniorka Charvátová, 16. ve sprintu na nedávném mistrovství světa v Liberci, předstihla jen o pět vteřin Lídu Horkou, vítězku loňského Red Bull Nordix. Přitom v cíli ještě vůbec nevěděly, kdo vyhrál. „Asi to bude Klára (Moravcová), ta vypadá nejlíp,“ říkala Lucie Charvátová.

Nejlepší česká laufařka skončila nakonec čtvrtá, ještě za Sandrou Schützovou, 12. ve sprintu na mistrovství světa do 23 let. „Byla to docela dřina, hodně zatáček a odšlapování. Tyhle rychlejší tratě jsou přece jen něco jiného než padesátky,“ usmívala se Klára Moravcová, sestra známého televizního moderátora politických debat. K večeru už přimrzlo, pista držela rychlá a pevná, i když se ke konci místy vytvářela místa s rozjetou krupicí. Žáci jeli kolo nebo dvě, dorostenci, ženy a junioři 3 km na pěti okruzích, muže a juniory čekalo osm kol, tedy 5,3 km. Mládež ovládla ekipa reprezentační trenérky Petry Frühaufové ze Sokola Stachy. Ve starších se ukázali borci SK Jilemnice. Kompletní výsledky si můžete prostudovat zde: http://www.sportovniservis.cz/…zovani-2013/

Do Chuchle se sjelo na dvě stovky lyžařů všech kategorií. Nejmladší tříletou Emu Mrázovou poslala na trať olympijská vítězka Kateřina Neumannová, autorka ideje lyžařského okruhu v metropoli pro širokou veřejnost. První sklouznutí na běžkách vedle ní okusila i modelka a herečka Eva Decastelo, dříve Aichmajerová, o čemž natáčel reportáž i primácký Top star magazín.

Skipark Chuchle zůstává v provozu dál i s půjčovnou vybavení. Jezdí až do devíti večer, zdarma. A v sobotu se chystají další závody, český pohár v zimním duatlonu 8 km běžky – 5 km běh.

Zdroj: www.czech-ski.com