Tradičně k tomuto závodu patří mrazivé počasí a těžké tratě (viz profil tratí na stránkách www.skifren.cz), přesto se na start tohoto závodu postavilo celkem 371 závodníků jak v mládežnických, tak seniorských kategoriích.

Větší část závodníků (217) absolvovala sobotní závod, který se jel klasickou technikou na tratích dlouhých od 0,4 km (benjamínci) do 25 km (muži a ženy). Potěšením pro organizátory bylo, že se na start závodu na 25 km opět po roce postavila i bývalá reprezentantka a olympijská medailistka v běhu na lyžích Blanka Paulů.

A že ji to pořád jezdí, dokázala i tím, že ve své kategorii suverénně vyhrála časem 1 hodina 29 minut. Nejrychlejší muž na trati byl Adam Fellner z Fenix ski teamu Jeseník (účastník nedávného Mistrovství světa juniorů v Liberci) který, závod absolvoval v čase 1 hodina 12 minut (výsledky podrobně na www.skifren.cz).

Sobotní závod byl současně i „Mistrovstvím Moravy a Slezska“. Vítězové si tak odnesli nejen ceny za vítězství ve Šrubařově memoriálu, ale i za vítězství v tomto mistrovství.

Neděle, ač byla ještě mrazivější a větrnější, přivítala na startu závodu volnou technikou 154 závodníků, a to opět od těch nejmenších až po ty nejstarší a nejvytrvalejší (některé tváře na startu vídáme již řadu let). Nejrychlejším mužem na trati byl opět Adam Fellner z Fenix ski teamu Jeseník v čase 1 hodina 8 minut a nejrychlejší ženou opět Blanka Paulů v čase 1 hodina 26 minut (podrobně opět na www. skifren.cz).

Na závěr celého dvoudenního běžeckého klání se výsledky ve všech kategoriích za oba dva dny sčítají a na stupně vítězů tak v neděli odpoledne vystoupali ti, kteří vydrželi i přes nepřízeň počasí celé dva dny závodit a vyhrávat.

Mezi nejúspěšnější závodníky pořádajícího oddílu TJ Frenštát patřili v mládežnických kategoriích Natálie Laura Mynářová a Jan Lavička, kteří oba závody suverénně ovládli a stali se tak zároveň i Mistry Moravy a Slezska.

Mezi další úspěšné závodníky z domácího oddílu patřili Filip Káňa, Anežka Pražáková, Andrea Červenková, Julie Rampírová, Adéla Marková, Filip Zogata, Radek Bryknar a Michal Marek, kteří rovněž vystoupali na stupně vítězů.

Věříme, že se všem závodníkům na Pustevnách líbilo a že nám zachovají přízeň i v roce 2014, protože: "Bolest je dočasná, zato vítězství zůstává v paměti navždy".