Trup je vyroben z polyesteru vyztuženého laminátem, který jej činí lehkým a umožňuje snadné tažení. Lyžiny mají takový rozchod, aby jely ve stopách vašich lyží.

Jelikož bezpečnost je hlavním měřítkem, tak jsou saně vybaveny stabilizátory proti převrácení a ochranným čelním sklem z polykarbonátu, který je ošetřen UV filtrem. Dodatečná bezpečnost je zajištěna hliníkovou výztuží čelního skla.

Kryt přepravního a nákladového prostoru je voděodolný a nepropouští vodu ani vítr, ale zároveň zůstává prodyšný. Jeho součástí je sklápěcí střecha, chránící při sněhových bouřích, která je opatřena otvory pro odvětrávání, kterými lze zároveň dosáhnout na předměty uložené v nákladovém prostoru.Izolační podložka má neklouzavý povrch, jež zajišťuje mimořádný komfort vyložení a je nepromokavá. K pohodlí přispívá i nastavitelná opora zad vyrobená z izolační pěnové gumy, jež poskytuje velmi dobrou oporu pro krk a záda vašeho dítěte.

Sáně jsou samozřejmě vybaveny bezpečnostními popruhy. Dalším bezpečnostním prvkem jsou paralelní rukojeti, určené k tažení sání, opatřené tlumiči rázů. Tyto tlumiče zajišťují pohodlnou jízdu jak dítěti v sáních, tak vám, táhnoucímu lyžaři. Speciální hák upíná popruhy k rukojetím, které jsou sklopné, aby bylo možné sáně snadno převážet. Postroj pro lyžaře je nastavitelný, aby dobře seděl na těle. Ramenní popruhy je možné odpojit.

Všechny prvky dětských sání jsou zaměřeny na bezpečnost, která je hlavním měřítkem všech rodičů, jež chtějí vyrazit s dítětem v sáních vyrazit na výlet. Naše sáně vyhovují svojí bezpečností i těm nejnáročnějším terénům.


Technické parametry modelu Fjellpulken Kids Classic

Délka: 131 cm
Šířka: 53 cm
Výška: 50cm
Hmotnost: 11 kg
Materiál: trup - tvrzené polyesterové vlákno, kryt - polyester

Maloobchodní cena: 24 626 Kč
Nyní v prodeji nový model Fjellpulken Barnepulk m/Ski

Nové saně Fjellpulken mají nastavitelnou pozici lyží, takže se dají přizpůsobit běžkařské stopě nebo nastavit na široký rozchod pro pohyb v nerovném terénu. Tím sa zajistí ještě větší stabilita saní. K většímu pohodlí dítěte v nových saních přispívá i to, že dítě sedí na sedáku, které se přímo nedotýká dna saní, a tím vzniká další izolační vrstva vzduchu. Nové saně jsou také vybaveny hliníkovým rámem, který chrání dítě v případě převrácení saní. Konstruktéři nových saní mysleli hlavně na bezpečnost a pohodlí dítěte a snadnou manipulaci v terénu pro rodiče.

Délka: 132 cm
Šířka: 53 cm
Výška: 63 cm
Váha: 9,8 kg
Materiál:trup - ABS plast, rám: kliník, kry t- Polyester

Maloobchodní cena: 21 074 Kč
Dětské sáně Fjellpulken je možno půjčit v půjčovně!Komplexní recenzi dětských sání Fjellpulken najde na portálu Svět outdooru.


Zkušenosti Martina Koukala z používání dětských sání Fjellpulken

Zkušenosti našeho předního českého reprezentanta v klasickém lyžování Martina Koukala: „S funkčního hlediska mě zajímají dvě věci - komfort pro dítě a jízdní vlastnosti. A musím říct, že ohledně jízdních vlastností jsem zatím nenašel nic lepšího. Dosud jsem používal Chariot (populární kombinace kočáru za kolo i na lyže), ale saně Fjellpulken jsou ve všech směrech lepší. Jsou nízké (dítě v podstatě leží na úrovni země), takže mají nízko těžiště a díky tomu se dobře ovládají. Mají zaoblené hrany, díky nim nemají tendenci se při rychlejším průjezdu zatáčkou převracet. A kdyby se to přece jen přehnalo, mají na boku stabilizaci…“

Celý článek se zkušenostmi Markina Koukala najdete na http://bezky.net/…-fjellpulken