V posledních letech se z toho stala tradice. Na závěr sezony se sejdou všichni milovníci adrenalinu na běžkách a změří síly v závodě, ve kterém musí dokázat, že už na nich opravdu něco umí. A také že se nebojí. Poprat se musí nejen s nástrahami na trati, ale také s dalšími třemi závodníky, kteří mají hodně nabroušené lokty.

Tváří závodu je pro tento rok Lukáš Bauer. Největší hvězda českého běžeckého lyžování už se těší, až si konečně tento stále populárnější závod vyzkouší. „Na běžkách už toho mám za sebou celkem hodně, ale tady to bude úplně něco nového. Musíte mít dobrou techniku, strategii a taky štěstí. I slavná jména se tady můžou pořádně vyválet ve sněhu,“ láká diváky i závodníky Bauer.Znovu platí, že přihlásit se může kdokoliv. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.redbull.cz/nordix. První den čeká na všechny kvalifikace. Nejrychlejších 64 mužů a 16 žen se pak druhý den pustí do velkého finále. Pro všechny to bude velká výzva. Porazit Bauera nebo Northuga se nepoštěstí každý den. Tady je vše možné. Velmi důležitý je start, k předjíždění se hojně využívá stoupání. Stačí ale sebemenší zaváhání, třeba v klopené zatáčce a může být po závodě.

Česko hostilo tento unikátní závod už třikrát. Dvakrát na Božím Daru a jednou v Deštném. Celkově už si tuto běžkařskou specialitu, která pochází z Rakouska, u nás vyzkoušelo více než 400 závodníků. „Je to mazec. Moc mě to baví, myslím, že je to super závod hlavně pro mladý. Otrkají se a získají super zkušenosti. Navíc to je neuvěřitelná podívaná pro diváky,“ říká například bývalý reprezentant v severské kombinaci Ladislav Rygl. „No rozhodně tam není žádný čas na prdelky. Člověk neví, kdy lehne, takže musí být pořád ostražitý. Je to super závod a vyhrát ho není vůbec jednoduché,“ tvrdí loňský vítěz a současný reprezentant Dušan Kožíšek.Do Špindlerova mlýna dorazí i mnoho závodníků z různých evropských zemí. V některých se dokonce konají kvalifikace na tento závod. Kromě slávy a obdivu davů se jede také o pěkné prémie. Ti nejlepší si mezi sebe rozdělí na prize money téměř 5 000 EUR!

www.redbull.cz/nordix