Závodní okruh měl délku 4,2 km se startem a cílem v prostoru horského hotelu Paprsek.

Na startovní čáru se postavilo 20 jednotlivců a 11 dvou a tříčlenných týmů. Favoritem závodu byl Tomáš Bek, který zvítězil již v předchozích čtyřech ročnících a od startu nenechal nikoho na pochybách, že udělá vše proto, aby zvítězil i popáté. Tentokrát mu však šlapali na paty tři další borci. Ani v mužské kategorii to neměli vítězové zadarmo. Souboje probíhaly od prvního kola po celých 24 hodin.

Na všechny účastníky v cíli čekaly hodnotné ceny od početných partnerů závodu – např. zájezdy od brněnské cestovní kanceláře V-tour, vodotěsné fotobrašny Ortlieb věnované firmou Azub, oblečení od Tilaku, čelovky Fénix od firmy Kronium, turistické atlasy od Shocartu, sportovní doplňky z prodejny Barnex, pobyt na penzionu Fryšava, sušené bioovoce z farmy Nonnetit, vesty a předplatné časopisu NordicMag, poukazy do Lanového centra Olomouc. Závod podpořil také Český spolek horských průvodců a v neposlední řadě Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.


Reportáž ze závodu můžete shlédnout i v pořadu České televize (záznam začíná v čase 14:06):
http://www.ceskatelevize.cz/…32400030004/


Nejlepší výsledky:

Kategorie Jednolivci – muži:

Tomáš Bek - 302,4 km

Kategorie Jednotlivci – ženy:

Hana Hajtmarová - 243,6 km

Kategorie Týmy – muži:

Pazour Jan, Brtník Radim, Krejčí Tomáš - 365,4 km

Kategorie Týmy – ženy:

Králová Lada, Tomečková Zuzana, Březinová Marie - 331,8 km

Kategorie Týmy – mix:

Vik Vladimír, Kašparů Jakub, Vozdová Klára - 352,8 km

Kompletní výsledková listina: http://xmountain.cz/?…

Organizátoři tímto děkují všem závodníkům za vynikající výkony, partnerům závodu za krásné ceny, majitelům horského hotelu Paprsek za přípravu tratí a poskytnutí zázemí a těšíme se na viděnou opět za rok. Plánovaný termín dalšího závodu je 1.-2. 3. 2014