1. Velká Chuchle v Praze

Pokud bydlíte v Praze nebo jejím okolí, určitě oceníte blízkost Ski parku ve Velké Chuchli. Je dobře dostupný jak autem po Strakonické silnici, tak vlakem. Okruh v tomto dostihovém centru měří sice jen tři čtvrtě kilometru, ale je profesionálně upraven rolbou pro klasiku i skate a vstup je zdarma. Kdo nemá vlastní vybavení, může si vše včetně lyžařských bot a hůlek půjčit přímo na místě za 200,- na 2 hodiny a pro děti za polovinu.
Než vyrazíte do Velké Chuchle, podívejte se na stránky www.skiparkchuchle.cz, kde můžete obhlédnout trať, aktuální teplotu i množství lyžařů přímo přes webkameru.


2. Lesná v Krušných horách

Krušné hory jsou stále častějším cílem turistů a to i mimo nejznámější střediska, jako jsou např. Boží Dar nebo Klínovec. Přibližně v polovině pásu Krušných hor je v okrese Chomutov běžecký skiareál Lesná. Poměrně rovinatý terén ve výšce 900 m n. m. umožní i začátečníkům okusit pravou horskou atmosféru. Okruh dlouhý celkem 9 km je tvořen písmeny abecedy. Protože je ale možné přejíždět mezi písmeny libovolně, každý si může zvolit délku trasy podle své kondice a nálady.
Před cestou za krušnohorskou bílou stopou se informujte o aktuální úpravě tratě a počasí na www.skiindex.cz/Ski-Lesna.


3. Harrachov v Krkonoších

Pokud dáváte přednost rušným turistickým destinacím, vydejte se do Harrachova. Možnosti sportovního vyžití jsou tu nejen pro zkušené sportovce, ale i pro začátečníky. K tomu si navíc dopřejete luxusní restaurace, kavárny nebo dokonce ubytování v hotelu s wellness.
V okolí tohoto sportovního střediska, proslaveného zejména skoky na lyžích, najdete hned několik běžeckých okruhů. Doporučujeme začít na místním stadionu, kde můžete potrénovat techniku, než vyrazíte na trať. Začínají zde totiž hned dva 7,5km okruhy značené po celé délce písmeny abecedy. Díky dobrému značení a mapám umístěným na každé křižovatce si můžete snadno tvořit vlastní malé okruhy, na které stačíte a být tak stále v bezprostřední blízkosti střediska.
Aktuální sněhové podmínky a stav tratí sledujte na www.skiareal.com.


4. Churáňov na Šumavě

Jakmile se trochu osmělíte a troufnete si na celodenní pohodový výlet, vyjeďte na Churáňov. Určitě nepodceňte výbavu a dobré sportovní oblečení, na které se budete moci spolehnout i několik hodin, než se vrátíte zpět k autu nebo autobusu. Doporučujeme projet okruh: Churáňov – Zlatá Studna – Horská Kvilda – Zhůří – U Tří jedlí – Zlatá studna – Churáňov. Má celkem asi 15 km a díky mírnému terénu ho zvládne ujet i běžkař začátečník. V polovině cesty vás čeká vyhlášená Horská Kvilda s řadou příjemných restaurací jako stvořených k delší přestávce a posilnění před druhou polovinou trasy. Teď je také dobrý čas koupit zimní vybavení, pokud vám nějaké chybí nebo už neslouží tak jak má. Všude je spousta jarních slev a můžete tak ulovit značkové kousky za super cenu. V e-shopu hudy.cz, je hromadu sportovního oblečení a vybavení na běžky za polovic. Tak rychle poberte běžky, kamarády a hurá do bílé stopy, než roztaje. Jaro už klepe na dveře.