O prestiži to tady opravdu bude. Světového finále Red Bull Nordix se zúčastní celá špička českých běžců na lyžích. A vy jste Ondřeji nedávno prohlásil, že je váš biatlon zajímavější…

Moravec: No jasně. Biatlon byl vždycky zajímavější, jen lidi to zjistili až teď. (smích)

Takže je to pro vás výzva?

Moravec: Ne, neberu to vůči klukům nijak vážně. Jsem biatlonista a nemusím si nic dokazovat.

Neříkejte, že nebudete mít ambice vyhrát. To vaše vyplazování jazyka a bušení se do prsou…. Vítězství vám evidentně chutná…

Moravec: A komu by nechutnalo? Samozřejmě, prestižák jsem, takže do toho půjdu. Když uspěju v kvalifikaci, tak pak určitě nic nevypustím.

Už jste si vlastně někdy něco podobného zkusil?

Moravec: Ne, skikros jsem nikdy nejel a už vůbec ne na běžkách. Jen jednou jsem zkusil telemark kros, ale telemarky jsou přeci jen stabilnější.

Takže očekáváte, že to bude mazec?

Moravec: To každopádně. Ze závodů Red Bull Nordix jsem viděl několik sestřihů a byl to nářez. Rychlost naberete téměř okamžitě a do toho skoky…hm, bude to zajímavé.

Nemáte strach? Vaše tělo vás přeci jen živí…

Moravec: Strach nemám, ale o pády asi nebude nouze. Asi na to půjdu z voleje, takže počítám, že určitě taky skončím na zemi. Ale o to jde ne? (smích) Hlavně bude důležité se totálně nezrakvit.

A když do vás někdo půjde lokty?

Moravec: Pravda je, že tohle z biatlonu neznám a obecně nejsem žádný agresivní jezdec. Na druhou stranu ale soupeři musí počítat s tím, že se rychle učím. (smích)

www.redbull.cz/nordix