„Projel jsem se tak, jak jsme očekávali,“ řekl Lukáš Bauer, průběžně devátý muž světového poháru. „Nepočítal jsem s postupem. Balíme a jedeme do Falunu. Je tu zima, fouká, navozený sníh nandávali až na poslední chvíli, žádný zážitek, pro mě spíš nutné zlo. Spousta lidí jela skejty, náš servis zvolil tuhé vosky,“ komentoval výsledek. Na postup mu scházelo 6,37 vteřiny.

Pokračuje se ve Falunu, dějišti příštího mistrovství světa 2015. „Nejsem nemocný, dojíždím sezonu, už se moc netěším na závody,“ bručel Bauer.

To velký křest prožívá novic Jiří Horčička. Do vybrané společnosti 54 nejlepších běžců sezony se dostal díky celkovému prvenství ve středoevropském Slavic Cupu. O víkendu v Zakopanem vyhrál 15 km klasicky na 10 km volně byl druhý, před tím byl druhý ve sprintu ve slovenské Kremnici nebo vyhrál neobvyklé 4 km na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě. Je to pro něho zadostiučinění, neboť na libereckém mistrovství světa do 23 let ho zastavila nemoc. Po zkušenostech na české půdě závodil na světovém poháru teprve počtvrté. „V průběhu sezony se nabízely nějaké možnosti dostat se na svěťák, ale až teď se potvrdilo i s perspektivou na příští sezonu. Byla to nová motivace se sem dostat a vzpruha, že se to povedlo,“ vyprávěl 22letý závodník Dukly Liberec.

Sprinterský výsledek ho však nijak nepotěšil. „První sprintový svěťák v životě, tak asi takový… Dělal jsem, co jsem mohl. Nedokázal jsem se srovnat, asi by to soupaží bylo bývalo lepší. Nejsem sprinter, je to další zkušenost. Spíš se chystám na ty delší závody, nejvíc asi intervalový prolog. Bude tady ale těžký někoho porazit,“ dodal.

Finálová tour pokračuje v pátek na 3,75 km trati volně ve Falunu. Následuje 10 km klasicky a 15 km stíhačka volně.

Zdroj: www.czech-ski.com