Stejně jako středeční klasický sprint ve Stockholmu vyhrál Petter Northug, který tak má nejblíž k celkovému triumfu ve světovém poháru. Legkov ztratil na devátém místě, Cologna dokonce na jedenáctém. Zítra se jede 15 km klasicky s hromadným startem.

Lukáš Bauer tedy dojel devatenáctý se ztrátou 12,6 vteřiny na Northuga. „Trať se zkracovala, ale to nejhorší ve sjezdu tam zůstalo. Zbylo dva a půl kilometru, pro mě čím delší, bylo lepší. Už před závody jsem necítil úplně silnej, to mě provází celý konec sezony, síly mi už došly. Ale finále světového poháru pro padesát nejlepších, kam jsem se v pohodě vešel, je povinnost dozávodit co nejlíp,“ popisoval předstartovní stavy.

„Zpočátku jsem se nedostal úplně do tempa, začínal jsem pomaleji. Zhruba po sedmi stech metrech jsem cítil, že zrychluji a potvrdily mi to mezičasy. Startoval jsem se sedmičkou, měl jen pár lidí před sebou. Snažil jsem se přidávat až do poslední chvíle,“ říkal.

„Nejhorší zatáčku jsem projel raději kristiánkou. Stahoval jsem pořád, závěr se docela povedl. Dobrý výhled do dalších dvou dnů vychází z toho, že v cíli jsem cítil, že bych mohl pokračovat. Nebezpečná zatáčka zůstává i do zítřka. Je úzká, jakmile to někdo položí, nemáte skoro šanci se vyhnout. Budeme bojovat,“ dodal.

Jiří Horčička měl tři vteřiny k prvním bodů v kariéře. „Jsem docela spokojený z jízdy, mohlo to klapnout. Za bod bych byl nadšený, kohokoliv tady porazit je úspěch. Ale dvacet lidí bylo ve čtyřech a půl vteřině. A víte, jak to - málo i moc,“ přemítal.

V cíli si vyčítal, že vjel do poslední zatáčky opatrně. Sjezd přirovnal skoro ke skikrosu. „To je to kdyby… Těším se na zítra. Uvidím, bude to asi lítat. Je tady padesát nejlepších na světě, snad nebudou všichni úplně pospíchat. Jsem nohama na zemi. I kdybych se cítil výborně, rvát to nebudu, pohlídám si svoje a pojedu hlavou. Kdyby to nešlo, někoho se snad chytnu. Já mám radši intervaly, kdy jedu podle svýho, ale nebojím se, beru to jako další zkušenost,“ plánuje.

Závod začíná ve 13.45 hodin, přímo přenáší tradičně Eurosport.

Zdroj: www.czech-ski.com