Nejde o to, nandat si tlustá prkýnka se šupinami a pak se pomalu šinout stopou až do té doby, dokud se neobjeví hospůdka, která ukončí veškeré trápení. O tom běžky nejsou. Skluz, odraz, jízda, pocit odvedené práce, pocit štěstí, čisté plíce i hlava – to jsou běžky. A pak ta krása kolem. Třpytící se sníh, oslepující slunce, mráz. Anebo poletující vločky, padající mlha, sněhová vánice. Všude kolem zahalené stromy, které občas připomínají groteskní postavy či účastníky karnevalu v Riu. A hlavně já, nebo vy uprostřed té nádhery.

Ráda bych ukázala všem, kteří se odhodlají dělat něco pro své tělo, zdraví nebo si chtějí užít zimu, že běhání na pásu s pohledem na parkoviště plné špinavých aut opravdu není nutné. Stačí poznat svět běžek. Svět, který nezná slova: ,, Dnes obsazeno! Za dvacet minut musíte opustit halu! Jedna lekce stojí 70 korun.“ Běžky vás stojí přesně tolik, kolik dát chcete.

Ať se to týká úsilí, času nebo i financí. Jediný, kdo určuje podmínky, je sama příroda a na nás je se s tím poprat. Pokud je jeden den nádherný sníh a jede to takříkajíc „samo“, druhý den to můžeme po sto metrech vzdát, protože svézt se bude nemožné. A o tom jsou běžky! Neustálý boj se sebou samým a nekonečný počet vyšších cílů, kterých můžeme dosáhnout.

Rádi vám ukážeme cestu do tohoto světa a pak určitě pochopíte, proč milujeme zimu, i přesto, že se brzy stmívá, nestartuje nám auto a máme rozbitou frézu. Protože zima – to jsou běžky!