„Jsme spokojeni, výsledek má svoji hodnotu,“ prohlásil na webu czech-ski.com Martin Jakš, který si tak spravil náladu po zpola promaroděné sezoně. I po mistrovství světa v Itálii ležel týden s virózou a sem se vydal „z polotréninku,“ jak řekl.

V poli se objevila řada zvučných jmen včetně Cologni. Mistr světa Dario však měl v rozjížďce se svým parťákem Curdidenm Perlem kolizi a vypadli. Zlato však pro Švýcarsko získal Jonas Baumann s mladším Colognou, Gianlukou. Stříbro patří Rakušanům Haukemu s Tritcherem. Ještě čtvrtí skončili Rusové Pankratov a Černousov, startovali Ital Pasini, norský biatlonista Berger nebo Kazaši Koševoj a Čebotko.

Jakš s Kožíškem vyhráli druhou semifinálovou jízdu na 6x1,1 km. Pak vyrazili do finále, kam už se nedostala druhá česká dvojice Magál - Churavý. „Bylo to hodně náročné. Teplo, rozbředlý a hluboký sníh. Muselo se jet pořádně silově i technicky,“ dodal Jakš. Možná i proto i oni měli kolizi při předávce a museli pak hodně dohánět.

„Roztrhalo se to až na posledních úsecích,“ doplnil Dušan Kožíšek, který vytáhl českou vlajku na bronzový stupínek. Dokázal to už dvakrát při mistrovství světa, roce 2005 s Koukalem a 2007 se Šperlem. „Dalo by se říct, že to je správný talisman pro tuhle disciplínu,“ smál se spokojený Jakš.

Zítra se jede 15 km volně s intervalovým startem.

Zdroj: www.czech-ski.com