Ledové plotny a obtížný sjezd zamotaly hlavy mnoha závodníkům. Většina soubojů se rozhodla ve sjezdu a nebyla nouze o pády a strkanice. Jediný kopec na trati byl s trochou opatrnosti dostatečně široký i pro tři lyžaře, a jeho umístění kousek před cílem slibovalo maximální nasazení. K vidění zde byly i momenty na hranici ducha fair play, ale nakonec nikdo protest nepodal.

Vedoucí závodníci závěrečný skok spíše sjížděli, k vidění však byla také salta, otočky i zajímavé pády od závodníků, kteří již neměli šanci na postup, a náramně bavili diváky. Z kvalifikace nepostoupili Standa Řezáč ani Lukáš Bauer, což mohlo být pro některé trochu zklamáním. Naopak vítěz kvalifikace Dušan Kožíšek si počínal naprosto suverénně a i přes zdravotní problémy vyhrál všechny rozjížďky, včetně té finálové. Tentokrát si odpustil pokus zavzpomínat na svou kariéru v severské kombinaci a bez parádiček si dojel pro vítězství.

Mezi ženami obdobně kralovala Ludmila Horká, která nedala soupeřkám šanci. Výborně si vedla také čerstvá hvězda v biatlonu Gabriela Soukalová, díky pádu však o šanci získat medaili přišla. Snad si to vynahradila svým pěveckým vystoupením v cíli.

Závěrečná soutěž o „best trick“, neboli akrobatický skok na běžkách probíhala v nadvládě mladých borců ze Švédska, Norska a Itálie, nad jejichž výkony i mnozí závodníci jen kroutili hlavami. K vidění byl létající superman s běžkami, otočka o 720°, salta a různé „graby“. Doufejme, že nadvláda Českých lyžařů bude v tomto závodě pokračovat i v dalších ročnících.