„Počasí se proti cyklistice spiklo, ale nakonec jsme zvládli všechno podle plánu,“ pochvaloval si trenér mužů Miroslav Petrásek na webu czech-ski.com. Jeho svěřenci jezdili na silničních i horských kolech, vydali se až okolo Černé hory a Sněžky, pilovali techniku na kolečkových lyžích. Běhali, užívali si bazénu a luxusní vířivky.

Ze sedmičky pro olympijskou sezonu chyběl jen Lukáš Bauer, který ještě doléčuje patu po operaci a jezdí sám doma na kole, a nováček Jiří Horčička, který dodělával zkoušky na stavební fakultě ČVÚT. Zato na tři dny dostal šanci Petr Knop, úspěšný mladík z juniorského šampionátu v Liberci. „Vybraná soustředění pojede s námi i později,“ plánuje ještě kouč.

Prvního června míří tým na ledovec Dachstein na první sníh. Odtud se pak přesune do Livigna na kola. „Jako loni chceme brzy zažít pocit sněhu. A pak otestovat Livigno, kde máme v plánu přípravu i v zimě,“ dodal Petrásek.

První kemp má za sebou obnovené družstvo žen pod vedením nového trenéra Lukáše Krejčího. „Jsem moc spokojený a doufám, že to bavilo i holky, které přijely v kompletní čtyřčlenné sestavě,“ ocenil ženský kouč. Také děvčata jezdila na kole, vyšlápla na Sněžku a lebedila si pod rukama maséra. Při fotbálku na trutnovském stadionu je doplňovala ještě Lída Horká, dvojnásobná vítězka světového Nordixu.

Letní kalendář ženského týmu se v dalších týdnech od mužského liší, spojí se znovu až od půlky srpna. Kvarteto Vrabcová, Nováková, Schützová a Grohová čekají v červnu dvě soustředění na Božím Daru. Pak se vydají za sněhem, buď na Dachstein, nebo do německého tunelu v Oberhofu.

Videa najdete zde: https://www.facebook.com/photo.php?…