V testu se zaměříme především na to, zda lze pocítit rozdíly dané použitým hliníkovým profilem. Lyže jsou pro objektivitu osazeny stejnými kolečky Swenor/Roll’x Alu Five tvrdosti 80ShA a mají stejně umístěné vázání. Obě lyže mají závodní délku 53 cm, Cobry jsou ale v porovnání se Swenor o 2 milimetry širší a mají zaoblené hrany. Liší se také tvarem výřezů na kolečka. Hliníkový profil Swenor je po stranách více vyztužený než Ski-Skett.

Pocitově při jízdě jsou Swenory pohodlnějsí, což odpovídá menší šířce hliníkového profilu, roli může hrát i použitá slitina hliníku. Odraz z lyží je podobný, stejně tak srovnatelné je vedení směru. V tomto ohledu se překvapení nekoná a drobné rozdíly v rozměrech hliníkového profilu se při jízdě projeví jen minimálně.

Pozorný čtenář by mohl namítnout, že originální kolečkové lyže Ski-Skett mají jiná kolečka než byla použita v testu. V tomto směru má Swenor navrch, protože jej koupíte s kolečky Roll’x Alu Five, která jsou dnes nejpoužívanějším typem koleček. Swenor používá šířku koleček 24mm, jedná se o nejběžnější rozměr používaný i na inline bruslích. Pro trénink lze tedy za relativně malý peníz používat inline kolečka a na závody si šetřit dražší kolečka s hliníkových středem. Swenor nabízí i pomalá gumová tréninková kolečka v odpovídajícím rozměru.

Ski-Skett oproti tomu používá proprietární kolečka vlastní výroby šířky 22 mm. Při výměně je tedy potřeba použít originál sadu Ski-Skett, pro použití koleček s šířkou 24 mm je nutný jiný rozměr osy a podložek. Ski-Skett nenabízí v příslušném rozměru gumová tréninková kolečka, což se dá označit za jednoznačné minus.


Resumé

Swenor Equipe R2 jsou dražší než Ski-Skett Cobra. Oproti tomu nabízí nejlepší dostupná kolečka variabilně ve čtyřech tvrdostech polyuretanu a jeden typ gumový. Rozměry umožňují výměnu i za neoriginální sadu. Z našeho pohledu vítězí Swenor, u kterého je vyšší počáteční investice vyvážena kvalitou koleček a možností jejich jednoduché záměny za jiný typ.