„Cyklistika je úžasný sport pro celou rodinu, kterou všem doporučuji. Na děti ale číhá i řada nebezpečí. Tato akce by měla děti pobavit, ale i nenásilnou formou poučit v oblasti bezpečnosti jízdy,“ zve na páteční den 11. října na Gutovku ve Strašnicích.

Tady se představí znovu známý program Bezpečně na kole, který slavil úspěch už třeba v srpnu v dalším projektu Neumannové, oblíbeném Sport festu na Lipně. Pořadatelé připraví dráhu zručnosti a půjčí kola Specialized všech velikostí, k tomu poradí a poučí, jak na to.

Povzbudit malé cyklisty přijde olympijská vítězka ve veslování Mirka Knapková a další známé tváře. Od 9 do 13 jezdí předem přihlášené školy, od 13 do 16 široká veřejnost.

Příští týden ve čtvrtek 17. října se chystá opět s Kateřinou Neumannovou zajímavá akce Najdi svůj sport, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější atletické disciplíny, ale i fotbal, ragby nebo basketbal. Od 9 do 13 na hřišti základní školy Jana Wericha ve Španeilově ulici 19/1111 v Praze 17, pak od 16 do 18 na ragbyovém hřišti Tatry Smíchov.

Sportování doplní autogramiáda českých olympioniků. „Nejlepší školy podle bodování získají sportovní vybavení, zajímavé ceny máme i pro rodinné týmy,“ dodává ještě bývalá lyžařka.

Na obě akce je vstup zdarma.

Zdroj: www.czech-ski.com