NORDIC 27 vychází 25. 10. 2013
68 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieTištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW
Prohlédněte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:

Cíl je olympiáda

Další lyžařská sezóna už se rozbíhá a všichni mají společný cíl – olympiádu. Pro současnou reprezentaci je cílem účast již v letošní sezóně v ruské Soči, ale někteří zatím dělají postupné kroky k tomu, aby se na ni také jednou dostali. Cíl je to smělý, ale ne pro všechny dosažitelný.

Čeští běžci na kempech v Norsku

V polovině srpna vyrazily hned dva výběry českých lyžařů sbírat zkušenosti na mezinárodní lyžařské kempy do Norska. Účast na kempech vychází z filozofie rozvíjející se spolupráce jak s Norskou lyžařskou federací, tak s norskými oddíly. Koncept Česko-norského partnerství je sice stále v počátcích, ale prozatím se vyvíjí velice slibně a do budoucna se otevírá řada možností.

Sport pro život - dětičky a žáčci

Možná jste poloprofesionální sportovci, kteří se zákonitostem tréninku učili sami, pomalu vám dorůstají ratolesti a vy byste je rádi ke sportu vedli odmalička, nebo jste dobrovolní trenéři, kteří pracují s dětmi a mládeží a hledáte inspiraci, nebo si chcete oživit zákonitosti tréninku v průběhu celého života sportovce, nebo jste prostě mladí rodičové, kteří chtějí, aby se jejich dítě správně vyvíjelo a mělo i základní sportovní návyky – nejlépe se zaměřením na běžecké lyžování. Právě proto jsme pro vás připravili tento seriál článků.

Genetický doping

Následujícími řádky navážeme a doplníme dopingový seriálek z loňského ročníku, kde jsme se zabývali dopingem jako takovým a dopingem krevním. V současnosti je ale velkým strašákem dopingových komisařů a velikým lákadlem sportovců DOPING GENETICKÝ, a právě jím se zabývají následující odstavce – vždyť stačí „jen“ pouhá úprava genů…

Kam za prvním sněhem než napadne v Čechách?

Mnoho lyžařů v úvodu sezóny určitě také prostupuje lehká nervozita, jestli bude možné včas zahájit přípravu na sněhu v ČR, nebo budou nuceni vyrazit za „prvním sněhem“ stovky nebo dokonce tisíce kilometrů. V minulých dvaceti letech se mi v Krkonoších podařilo lyžovat 28. října asi čtyřikrát, což je pro mne osobní magická hranice. Bohužel toto brzké lyžování mělo většinou za důsledek, že sníh na kvalitní lyžování v Čechách pak napadl až koncem listopadu. Pro ty z vás, kteří se na první sníh těší již od konce letních prázdnin, jsme připravili přehled možností, kde je možné zahájit přípravu na sněhu výrazně dřív, než napadne sníh na našich horách.

Vosky - je z čeho vybírat

Když si řekneme lyžování, vybaví se nám sníh a lyže. Ovšem nedílnou součástí přípravy na lyžování je úprava skluznice. Ta bývá u běžeckých lyží často složitá, hlavně u závodních lyží. Ovšem jakákoliv úprava skluznice se neobejde bez správné „mázy“, neboli správného namazání skluzovými, někdy i odrazovými vosky.

Bajkalský maratón - jediný lyžařský maratón s nulovým převýšením

V minulém ročníku (Nordic č. 24) jsme čtenářům přiblížili některé závody zařazené do seriálu lyžařských maratónu v Rusku – Russialoppetu. Nyní bychom se s Vámi rádi podělili o zážitky ze závodu na 50 km volnou technikou, který je teprve kandidátem na zařazení do tohoto seriálu. Místo konání tohoto závodu nás totiž natolik zaujalo, že jsme se vydali zazávodit si po zamrzlém jezeře Bajkal již v dubnu letošního roku.

Jakuszyce - vyhlášená běžkařská oblast

Severovýchod Čech, vzdálenost od Prahy asi 125 km – dvě hodiny jízdy autem, GPS souřadnice: 50° 48´ 53“ N a 15° 25´ 47“ E, nadmořská výška cca 900 m n. m., to jsou charakteristické údaje nejbližšího většího běžeckého střediska Jakuszyce v Polsku.

Nabídka lyží a bot na sezónu 2013–2014

Máme před sebou zase další lyžařskou sezónu. Pro někoho je to už x-tá, někdo chce s lyžováním začít právě nyní. Pro všechny přinášíme souhrn toho, co nabízejí lyžařské firmy na další sezónu, aby všem to běžecké lyžování co nejvíce zpříjemnily. Není třeba to brát tak, že si firmy něco vymyslí, napíší k tomu spoustu superlativů a pak milý zákazníku, sáhni do peněženky a plať. Takto krátkozraké to od firem asi nebude, neboť jak se říká „Konkurence nikdy nespí!“


Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 27 marketPředplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE