Vaše nohy jsou:

UNIKÁTNÍ

Každé chodidlo má svou vlastní morfologii (délku, šířku, tvar). Často slyšíme o noze s vysokou, normální nebo nízkou klenbou, ale samozřejmě existuje velké množství kombinací délek, šířek a tvarů. Otisk každého chodidla je proto absolutně jedinečný. Proč nás tedy nutí nosit univerzální sériovou obuv?

CITLIVÉ

Naše nohy nás nosí každý den. Jsou opravdovým senzorem, pomocí kterého dostáváme řadu informací pozitivních nebo negativních, které se dále přenáší naším tělem. Zažili jste někdy křeče, bolest svalů nebo zánět šlach?

AKTIVNÍ

Naše nohy jsou téměř neustále v pohybu. Reagují na vaše povely. Přizpůsobují se aktuálnímu povrchu. Při velké zátěži se dokáží prodloužit až o 1,5 cm na délku. Měli jste někdy puchýře nebo otlaky?

KOMPLEXNÍ

Noha je složena z 28 kostí, 16 kloubů, 107 vazů a 27 svalů. Obě nohy dohromady tvoří čtvrtinu celé kostry. Když jejich pevnost věkem nebo únavou klesá, mají nohy tendenci povolovat, deformovat se a také méně absorbují nárazy. Bolí vás nohy? Zatím možná ne, ale...

VAŠE ZÁKLADY

Nohy tvoří základ našeho těla a přitom celá jeho váha spočívá jen na několika cm2. Mají stabilizující, absorbující a pohonnou roli, a proto jsou základním faktorem pro udržení rovnováhy a správné funkce zbytku těla. Už vás napadlo, že bolest kloubů může pocházet od vašich chodidel?


SPECIÁLNÍ VLOŽKY SIDAS

Nehledě na věk, druh sportu, aktivity nebo schopnosti, anatomicky tvarované 3D vložky SIDAS jsou základem pohody celého těla. Ať už předtvarované nebo individuálně tvarované 3D vložky, personalizují obuv a přizpůsobují ji morfologii nohou a tak zajišťují perfektní spojení mezi obuví a chodidlem pro optimální komfort a výkon. Sportovní ortopedické vložky poskytují mnoho výhod oproti obyčejným vložkám do bot. Působí jako průvodce a stabilizátor a pomáhají naším chodidlům zajistit perfektní statickou a dynamickou funkci, jako například optimální tlakové rozložení chodidla po podložce, ideální podporu nožní klenby a podstatně snižují riziko úrazu v oblasti nohy, kotníku a kolene. Je to ten nejlepší způsob, jak docílit toho, aby chodidla a obuv splynula v jedno a my jsme byli schopni maximálně využít veškerých konstrukčních vlastností obuvi i vložek.


VYTVOŘTE SPRÁVNÉ SPOJENÍ MEZI...

1. VAŠIMI CHODIDLY

Váha celého těla spočívá jen na pár cm2. Použitím vložek, které distribuují tlak rovnoměrně po celé plosce nohy, eliminujete vznik otlaků puchýřů a křečí. Díky anatomicky tvarovaným 3D vložkám SIDAS budete mít okamžitý trvající pocit komfortu. Jejich používání se stane samozřejmostí. 2. VAŠÍ OBUVÍ


Naše nohy nejsou naše boty, jsou pouze jejich součást. Individuálně zhotovené vložky jsou spojením mezi obuví a naší nohou. Stabilizují a podporují chodidla jak v podélné, tak v příčné ose, a tudíž zabraňují svalové únavě. Vložky udržují chodidla v optimální pozici.

3. VAŠÍM TĚLEM

Protože chodidla jsou základem našeho těla, jejich pozice má vliv na celý náš postoj. Když se věnujete pohybovým aktivitám, je nezbytné, aby byla dodržena perfektní harmonie a správné osové postavení mezi všemi částmi lidského těla. Použitím vložek SIDAS zajistíte rovnováhu svalového řetězce a kostry a zabráníte tak bolestem a poškození kloubů. Nestabilní chodidlo může vést k nadměrné rotaci kolen, což má vliv na celý zbytek těla (bolest kolen, zad, kyčlí, krku).

Nejlepší cestou, jak vás přesvědčit o výhodách anatomicky tvarovaných 3D vložek SIDAS, je vyzkoušet je!

Doporučení, jak postupovat při nákupu:

  • Navštivte prodejnu s profesionálním přístupem.
  • Proberte s personálem vaše potřeby, problémy, intenzitu a druh vaší aktivity.
  • Nechte si změřit nohy v zatížené i nezatížené pozici.
  • Obujte si kvalitní technické ponožky, které dobře odvádějí vlhkost a jsou zesíleny na exponovaných místech.
  • Vyzkoušejte více modelů obuvi, které vyhovují vašim potřebám a z nich si vyberte ty, které se Vám budou zdát přirozeně nejpohodlnější.
  • Vyberte si z nabídky SIDAS anatomicky tvarovanou 3D vložku pro ještě lepší komfort a výkon. Personál vám může doporučit nejvhodnější model.
  • Vyzkoušejte, a pokud budete potřebovat ještě nějakou další úpravu, neváhejte se obrátit na personál.

SIDAS má více katagorií vložek.

SIDAS 3D je základní řada vložek dle typu chodidla s nejlepším poměrem užitných vlastností a ceny na trhu. Jsou určeny pro všechny sportovní aktivity, každodenní použití v klasické a vycházkové obuvi, ale i do pracovní obuvi.

Model vložek Sidas XC Nordic 3D je přímo určen pro běžecké lyžování

https://www.sidas.cz/…xc-nordic-3d
Nejdokonalejší variantou vložek jsou SIDAS CUSTOM – 100% tvarování na míru.

Zákazník si podle speciálního postupu vyšlápne otisk svého chodidla do silikonových vaků na stroji HD VAC. Odsátím vzduchu vaky ztvrdnou a vytvoří se formy. Do těchto forem se vloží polotovary vložek, rozehřáté v tepelném zařízení na potřebnou teplotu pro tvarování a zákazník se na ně opět postaví. Po vychladnutí polotovarů získá zákazník 3D vložky vyrobené na míru přímo jen pro něj. Vložky se dále dají vyztužovat a upravovat.

Vložky do bot Sidas Custom XC Classic jsou učeny pro klasický styl: https://www.sidas.cz/…xc-classic-1

Vložky do bot Sidas Custom XC Skating jsou učeny pro bruslařský styl: https://www.sidas.cz/…xc-skating-1Po běžkování je potřeba se o obuv náležitě postarat, vysušit ji a proto Therm-ic vyvinul vysoušeč Therm-ic Refresher V2. Vysoušeč obuvi na 220V s ventilátore v kombinaci s antibakteriálním UV světelným čištěním. Ohřívá na teplotu přibližně 45-50 °C, UV světlem dezinfikuje a má antibakteriální účinek. Lze použít i pro lyžařské nebo hokejové rukavice a brusle.

https://www.sidas.cz/vysousece-bot

www.sidas.cz