Dlouho očekávaná událost je tady. Velká encyklopedie českého lyžování, o které se mluví již přes deset let – původní verze měla vyjít ke stému výročí Lyžařského svazu – je na světě. Dnes poprvé si na ni sáhli první zákazníci po slavnostním křtu, který se konal v paláci Luxor.

Kniha, jejíž některé autory můžete znát i ze SNOW, bude brzy k dispozici i e-shopu SNOW.CZ.

Originál tiskové zprávy:

Publikace autorů Petra Davida, Karla Hampla, Stanislava Slavíka, Aleše Suka a Pavla Zelenky mapuje vývoj organizovaného lyžování v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od prvních krůčků až do současnosti. Obsahuje zajímavosti z historie, dosud neznámé a nepublikované informace, citace a glosy z archivů. Knihu oživují přímé vzpomínky pamětníků, profily významných sportovců a činovníků, dobové fotografie. Součástí je také podrobný statistický přehled v dosud nepublikovaném rozsahu. „Jsme nejstarší lyžařský svaz na světě a to je v kontextu s lyžařskými velmocemi typu Rakousko, Švýcarsko a severské země pozoruhodné a zároveň zavazující. Myslím, že je dobré si připomenout nejen výročí, kdy byl náš svaz založen, ale také všechny úspěchy, které svaz a jeho členové dokázali. Vždycky jsem byl pyšný na to, kolik vynikajících sportovců minulosti máme a kolik významných akcí se zde konalo. Kniha 110 let našeho lyžování lidem milou cestou připomene, že české lyžování se řadí a vždycky řadilo ke světové špičce,“ myslí si prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Sobotka.

Slavnostní křest se konal v pražském Paláci knih Luxor a ujali se ho jeden z nejúspěšnějších trenérů českých skokanů na lyžích Zdeněk Remsa a členka stříbrné běžecké štafety ze ZOH v Sarajevu z roku 1984 Květa Jeriová-Pecková. „Je to pro mě velká pocta, protože jsem lyžařka tělem i duší a ten sport mě utvářel, navíc 110 let je významné výročí. Musím se ale přiznat, že jsem i trochu překvapená, že zrovna já jsem byla vybrána za kmotru, protože podle mě jsou slavnější lyžaři české a československé minulosti, kteří by si to zasloužili víc,“ skromně říká Květa Jeriová-Pecková. Křtu se zúčastnila také řada dalších osobnosti českého lyžování. Po slavnostním aktu následovala autogramiáda autorů knihy i jejich slavných hostů a hlavní oslava 110 let Svazu lyžařů v pražském Karolinu.

Zdroj: www.czech-ski.com