NORDIC 28 vychází 2. 12. 2013
68 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieTištěnou verzi časopisu si můžete objednat v "e-shopu SNOW":http://snow.cz/…10-nordic-28
Prohlédněte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:

NMNM 2013 - dokonalý šampionát

„Bylo to dokonalé. Naprosto dokonalé. Ne, nepoužívám tento výraz často. A v souvislosti s významnou sportovní akcí, pořádanou na území české republiky, jsem jej nepoužil dosud nikdy,“ upozornil v úvodu svého komentáře k biatlonovému světovému šampionátu v Novém Městě na Moravě sportovní redaktor Tomáš Macek z nejčtenějšího českého deníku MF Dnes.

Pestrý život lyžaře Martina Koukala

Píše se rok 2003 a právě probíhá Mistrovství světa v klasických disciplínách ve Val di Fiemme: „Mám splněno a mohu odjet domů, 5. místo ve sprintu přece není špatné,“ říká Martin Koukal. Ná- hle přichází změna a Martin Koukal se ještě objevuje na startu poslední disciplíny mistrovství – 50 km volně… Je po závodech a mistrem světa na nejdelší trati se stává: Martin Koukal. Takto jsme si připomněli tento krásný zážitek. Že je to divné? 5. místo ve sprintu a pak 1. místo na 50 km? U Martina Koukala je ve všechno možné, však se podívejte na jeho pestrý sportovní život.

Marcha Blanca - 27. ročník závodu na konci světa

Na jihu Argentiny se 18. srpna 2013 konala tradiční Marcha Blanca Na 21 km. Jednalo se o 27. ročník nejjižnějšího lyžařského maratónu na světě, který se letos poprvé ve své historii jel klasickou technikou. Důvodem změny je třetí ročník Ushuaia Loppet, jehož 42 km absolvují závodníci poslední víkend v srpnu volnou technikou na dvou okruzích Marcha Blanca. Jeden z těchto závodů bude od příštího roku společně s Merino race na Novém Zélandu, Fossavatn Ski maratonem V Isjafodur na Islandu a Vasaloppet China, zařazen do nově zřízené kategorie asociovaných závodů Worldloppetu.

Arctic Circle Race aneb daleko na severu je grónská zem

„Daleko na severu je grónská zem, žije tam Eskymačka s Eskymákem“ – tak zpívá Jarek Nohavica v jedné své písni. Pustina na největším ostrově světa mě lákala vždycky. A děsila zároveň. Jak se asi žije na ostrově pokrytém z 95 % ledovcem za severním polárním kruhem?2. trénink na sněhu - průvodce lyžařským maratónem v kostce

V minulém díle jsme se seznámili s tím, jak se připravovat na dálkové běhy během podzimu, než napadne první sníh. Tím pádem máme, jak se říká, aspoň něco natrénováno a těšíme se na první vločky ve vzduchu, kdy narychlo začneme po bytě, sklepě, půdě či u milenek zoufale hledat vybavení na běžky, které bylo naposledy viděno koncem března. Nyní vás seznámíme s tím, jak se připravit na dálkový běh na sněhu od prvního projetí se na běžkách až po samotný závod. Bude to asi trochu bolet, zvláště ty, co se flákali v létě nebo i na podzim, ale věřte, že to bude stát za to. A když přijde forma, tak pojedete až do cíle s úsměvem od ucha k uchu.Lyžařská turistika - Jak na to?

Druhá část: lyžařské boty
Otázku lyží pro lyžařskou turistiku jsme si v minulém čísle vyřešili. Další důležitou součástí vybavení pro lyžařskou turistiku jsou boty. Komu by se chtělo několik hodin při přechodu horského hřebene mrznout v promočených botách nebo se strachovat z toho, že se pata boty při sjíždění neočekávaně smýkne do strany? Výběru vhodných bot byste měli věnovat stejný čas jako výběru lyží.Šumavou, jak jinak: na běžkách!

Šumava v zimě nenabízí pouze sjezdařské areály, ale je protkaná sítí udržovaných lyžařských tras. V loňské sezóně došlo ke sjednocení značení jak informačních tabulí s mapou, tak značení nástupních míst. Celou Šumavou, od Železné Rudy až po Lipno, prochází šumavská magistrála (přes 100 km), která díky garantované údržbě nabízí kvalitně upravené trasy po celou zimní sezónu. Na magistrálu navazuje dalších cca 400 km místních tras.Běžecké hole - vše o holích před sezónou 2013/14

Většina lyžařů na začátku sezóny řeší hlavně obnovu svého lyžařského parku přes nové lyže. Ano, ty jsou pro výsledek důležitým bodem: jejich tvrdost, pevnost ve zkrutu, rychlost, vodivost, odolnost… to jsou hlavní vlastnosti, které umožní zúročit vaši celoroční přípravu k lepšímu výkonu. Ale je třeba se pak věnovat i dalším částem lyžařské výbavy, která vám také pomůže. Co třeba lyžařské hůlky?Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 28Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE