„Jsme rádi, že se nám to i v letošní nepříznivé zimě nakonec přece jen podařilo a nabídneme stejně jako v uplynulých letech tisícům lidí radost z lyžování v metropoli,“ říká olympijská vítězka Kateřina Neumannová, matka projektu. Ten už třetí sezonu nabízí v dostihovém areálu Conseq parku získat zkušenosti z běhu na lyžích. Loni zde lyžovalo za necelé dva měsíce přes třicet tisíc lidí!

„Zasněžovat jsme mohli začít díky poklesu teplot více pod nulu až opravdu v noci z pátku na sobotu,“ dodává Martin Dvořák z produkčního týmu SportGroup, která zajišťuje provoz. Za dva dny se vytvořila základní zásoba, dovolující postavit tratě pro bruslení i klasiku. O jejich údržbu se stará rolba. „Tratě budeme prodlužovat, jak teplotní podmínky dovolí,“ dodává Dvořák.Otevřeno bude jako tradičně od osmi ráno do devíti večer, kdy se dá lyžovat pod umělým osvětlením. K dispozici bude půjčovna vybavení pro děti, dospělé i seniory (pro ně zdarma!). Dále instruktoři, kteří obslouží i školní výpravy, ale také občerstvení i teplé šatny. Přímo k areálu jezdí vlak, autobusy MHD, nebo tu je parkoviště pro 600 aut.

Chystají se i závody. Už o víkendu v sobotu Český pohár v zimním duatlonu v kombinaci běh – lyže, který je zároveň akademickým šampionátem a příští středu 6. února pražský pohár v běhu na lyžích.

Přijďte a vyzkoušejte!

Aktuální stav tratí najdete na webové kameře na www.skiparkchuchle.cz.