Lyže

Vývojem a testováním prošly lyže Salomon S-Lab Skate Ski s nomexovým jádrem a pevnou konstrukcí, která tak umožňuje intenzivní přenos síly odrazu přímo do hrany s následným využitím odrazové síly do zrychlení. Společně s velmi rychlou zeolitovou skluznicí poskytují tyto lyže na bruslení velmi rychlý skluz. Lyže S-Lab Skate využívají specifické konstrukce, kdy tvrdší provedení je určeno pro velmi tvrdý podklad, měkčí provedení pak do měkkého sněhu nebo do stopy zapadané čerstvým sněhem. Další konstrukce, univerzální, vyhovuje měnícím se sněhovým podmínkám. Nový design celé řady lyží S-Lab znemožňuje záměnu této vývojové řady s řadou starší.


Boty

Běžecké boty Salomon S-Lab Skate Pro mají karbonový rám včetně celokarbonové manžety, společně umožňují maximální stabilitu nohy s velmi přesným dávkováním odrazových sil do lyže. Více karbonových částí tvoří botu celkově lehčí, ale pevnější, takže umožňuje snadný přenos odrazové síly. Už na první pohled se tyto boty odlišují od starších modelů novým designem s dominantní bílou barvou. Novinkou je použití asymetrického zavazování boty pomocí osvědčené kevlarové tkaničky a rychloupínací svorkou. Tento systém umožňuje oddělené dotahování horní a dolní části vnitřní botičky. Důkladně urychlí zavazování, ale i usnadní pevnější utažení boty kolem nohy.

Vázání

Propojení běžecké boty a lyže S-Lab pro bruslení si už nedovedeme představit jinak než přes vázání SNS Salomon Pilot Skate s dvěma hrazdičkami. Toto vázání zaručuje dobrou stabilitu nohy, dobrou torzní pevnost pro účinnější odraz s následným snadným návratem zadní části lyže k podpatku boty. To vše s minimálním úsilím lyžaře.


Hole

Celou řadu S-Lab ještě doplňují běžecké hole Salomon S-Lab Carbon z velmi lehkého, ale zároveň i pevného 100% karbonu. Hole je možné vybírat ze dvou variant, které se od sebe liší v držátku s oporou pro palec, nebo bez ní. Výběr záleží na pocitu lyžaře. Nově jsou také vyvinuta poutka holí s možností přesného nastavení velikosti poutka podle tvaru a velikosti ruky. Systém Salomon Fit znamená rychlé a spolehlivé ovládání.Salomon, čistě francouzská značka, vznikla již v roce 1947 a už od svého zrodu se snažila stále hledat nové technologické cesty pro zlepšení uživatelských vlastností. To se však neobejde bez sledování dlouhodobého vývoje, testování a zkvalitňování práce. Produkty vývojové řady S-Lab jsou právě těmi, kde se nejnovější technologie a přístupy scházejí.

www.amersports.cz