Atomic Skintec: bezúdržbové lyže na profesionální trénink

Nechci ztrácet čas mazáním lyží,“ to je motto nové kolekce běžeckých lyží, které by měly usnadnit jejich přípravu před jízdou. Atomic se snaží co nejvíce vyjít vstříc lyžařům, co zrovna nedisponují znalostmi a hlavně zkušenostmi s mazáním klasických lyží pro odraz. Nabízí proto lyže Atomic Skintec sedvěma druhy vložek v odrazové zóně. Jsou vytvořeny na bázi mohéru, které lze snadno vyměnit. Lyžař si podle podmínek zvolí jednu ze dvou variant, které se od sebe liší šířkou pásu. Širší pás vytváří větší oporu pro odraz s následným kratším skluzem, užší pás naopak menší oporu pro odraz, ale delší skluz. Každá šířka pásu tak odpovídá určité struktuře a vlhkosti sněhu. V každém případě s technologií Skintec nepromažete. Tuto novou technologii si také vyzkoušel vítěz loňského seriálu Ski Classics Jorgen Aukland a byl s ní nadmíru spokojen: „Je to nejrychlejší lyže bez odrazového vosku.“Boa Lacing: nejefektivnější systém šněrování

Určitě jste se dostali někdy před startem závodu do časové tísně – rychle se svléknout a nazout si boty. Tady vám určitě uspoří čas i nervy technologie šněrování bot Atomic Boa. Jednoduše: nazujete si botu a otočíte knoflíkem. Tato bota je speciálně vyvinuta právě pro trénink a závody, aby vám ušetřila čas a zajistila dokonalé stažení nohy v botě. Knoflík funguje jako malý naviják, kterým dotahujete botu pomocí nerezového ocelového lanka kolem nohy. Tento způsob upevnění nohy umožňuje dokonalý přenos odrazových sil z nohy do lyže i proto, že je podporován mimořádně tuhou karbonovou podešví SNS Pilot Racing.

WC Skate Featherlight Soft Track: nový model lyží pro měkké sněhové podmínky

Už dlouho je známo, že se výrazně od sebe odlišují lyže na měkký a tvrdý sníh, a to nejen strukturou skluznice. Atomic přichází na novou sezónu s lyžemi World Cup Skate Featherlight Soft Track, které jsou právě určeny do měkkého nebo promíchaného sněhu. Proto mají i další specifické technologické prvky: třeba měkčí špičku a jeden vodící žlábek ve skluznici. Velice lehké lyže s velmi odolným jádrem technologie Nomex Featherlight tak zlepšují možnost kontroly lyží, usnadňují jejich ovládání a jsou velmi rychlé. Stabilitu lyže zajišťuje její částečně dřevěná konstrukce, která zároveň podporuje odraz.


www.amersports.cz