Z důvodu nedostatku sněhu bohužel nebudou závody uspořádány v plném rozsahu:

  • Sobotní závody dětí se ruší. Na loukách kolem Kvildy není skoro žádný sníh a okruh pro závody dětí není možno připravit.
  • Sobotní závod volnou technikou na 23 km se také ruší. Na mnoha místech bruslařského okruhu není sníh.
  • Nedělní závod klasickou technikou na 45 km se zkrátí na 25 km.
  • Nedělní závod klasickou technikou na 23 km se ruší. Všichni přihlášení se automaticky přesouvají na závod na 25 km.Zrušené závody se ruší bez náhrady. Startovné se nevrací. Je však možno je převést na nedělní závod. Těm, kterým z důvodu zrušení závodu startovné propadne (ti, kteří nemohou nebo nechtějí využít přeregistraci na nedělní závod), pošleme poštou upomínkové dárky: čepici s logem Šumavského skimaratonu Kooperativy a dárek Stopy pro život.

Z výše uvedených důvodů se také přesouvá celé zázemí závodu do prostoru bývalé roty v centru obce Kvilda.

Trasa neděle 25 km klasicky:

Start – 10:00, Modrava, nástupní místo směrem na Březník
Cíl – louka u výjezdu z lesa u Pramenské cesty

Doprava na start: zdarma, kyvadlová, odjezd autobusů od 8:00 z areálu závodu na Kvildě (Nenechávejte prosím odjezd na poslední chvíli).

Na startu bude možnost odložit věci, které budou převezeny do Bezpečné zóny Kooperativy v zázemí závodu na Kvildě. Mazací servis České spořitelny bude na Kvildě v areálu závodu. Vzdálenost cíle a areálu závodu je zhruba 1km. Z větší části je cesta na start sjízdná na lyžích.

Organizátoři spolu s pořadateli rozhodli, že pro všechny platby startovného předem platí zvýhodněné startovné 600 Kč.

Přihlásit se můžete i v den závodu. Počítejte s časovou rezervou pro přesun na start do obce Modrava (bus cca 15 min, auto cca 15 min + parkování). Startovné placené na místě (i v případě registrace předem) stojí 800,- Kč.

Sobotní program:

Na Šumavský skimaraton Kooperativy můžete přijet již v sobotu.

Můžete si v klidu projet nedělní závodní trať a nejen to. Od 14:00 bude fungovat zázemí Stopy pro život tak, jak je znáte z předchozích let. K dispozici bude celé Depo Kooperativy s Úschovnou a vyhřívanými šatnami, mazací servis České spořitelny, Velký vyhřívaný stan s prodejními stánky partnerů (Nutrend, Silvini, Lawi, Birell, Rossignol a další), kde si budete moci zakoupit také teplé jídlo a pití, můžete využít ochutnávku nealkoholického piva Birell a přátelského posezení. Točit se bude také pivo ze Šumavského pivovaru Vimperk! Od 15:00 vystoupí ve stanu country kapela Trnky boys, na pozdní odpoledne je přichystaná reprodukovaná hudba. V současné chvíli připravujeme také možnost sobotního skatového vyžití v rámci Skiareálu Kvilda.

Věříme, že oceníte naši snahu závod uskutečnit a pochopíte změny, které jsme byli nuceni udělat.

Těšíme se na Vás na Kvildě!!!!

Sledujte web www.stopaprozivot.cz pro aktuální informace, mohou být ještě změněny.