To o tom mládí již tolik neplatí v případě šestadvacetiletého Rusa Alexeje Petukova. Evidentně specialista bruslař prokázal svou oslnivou formu zatím ve třech ze čtyř startů celkově. Zvítězil v Düsseldorfu v jednotlivcích i týmovém sprintu a v Davosu podlehl jen takticky jedoucímu dovojbloku Norů a dojel na třetím místě.

V ženách byli vždy šance proniknout do světové špičky již v mladším věku větší než v mužských kategoriích. To se letos daří dokázat například Švédce Hanně Folkové, která si již ve svých dvaceti letech přivezla domů zlato z düsseldorfského sprintu jednotlivkyň a stříbro z týmového sprintu. Že to nebyly výsledky náhodné, prokázala ještě šestým místem ve sprintu v Davosu a sedmým v Kuusamu.

Folková není ve Švédsku sama a na záda ji dýchá její kolegyně z düsseldorfského týmového sprintu Ida Ingemarsdotterová, která si tamtéž dojela v jednotlicích pro čtvrté místo. Ta se již navíc může pochlubit pátým místem z loňského libereckého mistrovství světa.

Že se dá slušně sprintovat i z objemového tréninku a to i ve zralém závodnickém věku zatím letos dokazuje překvapivě i náš Martin Koukal (31). Martin nejenom, že zastínil zatím ne příliš úspěšné sprinterské specialisty Razýma a Kožíška, ale už se i podíval v Düsseldorfu do první desítky. I druhý den v týmovém sprintu vyrovnaně sekundoval na svém úseku svým soupeřům a dal o sobě vědět i v zatím posledním sprintu v Davosu, kdy mu z třetí pozice utekl postup ze čtvrtfinále. Martin je díky bodům ze sprintu v současnosti zatím našim jediným zástupce v první třicítce celkového hodnocení.