„Přestože bývá přes den na slunci až patnáct stupňů, v noci přituhne a nám se drží udržet zasněžené tratě na slušné úrovni,“ říká Martin Dvořák z firmy SportGroup.cz, která provozuje lyžařský areál na dostihovém závodišti v Chuchli, ale také měla na starost ten v Olympijském parku na Letné.

K dispozici má i rolbu, hodně zastanou poctivé ruce s lopatami. Stále tu je v provozu půjčovna materiálu pro děti i dospělé a můžete si objednat instruktora.

Při letošní premiéře Pražského poháru v Chuchli před třemi týdny před zraky olympijské vítězky Kateřiny Neumannové zvítězili známí lyžaři, kvalitní laufař Pavel Ondrášek a Lucie Charvátová, členka české štafety na loňském mistrovství světa ve Val di Fiemme. Následující dvě středy závodili desítky lyžařů všeho věku, kategorií i adres bydliště v letenském Olympijském parku.

A zítra 26. února se závodní adrenalin vrátí znovu k Vltavě do Chuchle. Kalendář lyžařských závodů v horských střediscích se v průběhu (ne)zimy čistí, jen v Praze zůstává. „Pořád je velký zájem, jezdí sem i lidé z Krkonoš, nebo Jizerek,“ těší Dvořáka, bývalého mistra světa v kvadriatlonu a reprezentanta v plavání nebo triatlonu.

„Ti, kdož se účastní pravidelně a absolvují náš kompletní letošní program, dostanou zajímavé ceny,“ dodává Marek Blažek z firmy Sportovní servis, zajišťující registraci a výsledky. Všechny tři závody má zatím deset lyžařů, z toho čtyři děti. Kdo z nich získá trofej Krále pražské zimy?

Takže nezapomeňte: opět středa v Chuchli na běžkách, start dětských kategorií 17, dospělí 18.30. Přihlásit se můžete s předstihem na www.sportovniservis.cz.

Bližší informace o provozu lyžařských tratí v Chuchli najdete na www.skiparkchuchle.cz. Jezdit se tu bude tak dlouho, dokud teploty dovolí, možná se tedy dočkáme ještě i pátého podniku lyžařského poháru první březnovou středu.