Představení „walking“ holí BungyPump

BungyPump je nový způsob aerobního kardio cvičení, které vyvinuli švédští sportovci jako nadstavbu nad chůzi nordic walking. Hole BungyPump se podobají turistickým holím nebo holím na nordic walking pouze tvarem, vše ostatní je odlišné. Při chůzi se speciálně vyvinutými holemi totiž stlačujete písty, které kladou odpor buď 4, 6 nebo nově i 10 kg. Cvičením dosáhnete i o 77 % větší spotřeby kalorií a zároveň aktivujete cca 90 % svalstva.

BungyPump jsou multifunkční tréninkové hole, které se lze využít více aktivit než jen chůzi. Můžou být použity v interiéru i exteriéru, pro zahřívací cviky nebo při zpevňovacím a strečinkovém cvičení.

Trénink BungyPump je vhodný pro všechny, kdo chtějí zlepšit svou kondici a zároveň získat silné a pružné tělo. „Anti-shock design“ zabraňuje tvrdý úderům od nárazu holí do země, proto klouby, lokty a ramena nejsou tak zatěžovány jako s běžnými hůlkami a tlak na kolena a kyčle je také mírnější. Stejně jako při chůzi po bahnité půdě nebo písku tréninkové hole vyžadují, aby vaše tělo spotřebovávalo více energie. Pokud jste si někdy trénink na měkkém povrchu, bahně nebo mokrém písku vyzkoušeli, hned pochopíte, jak BungyPump funguje.

BungyPump hole jsou využívané vrcholovými sportovci, běžci, chodci. K jejich účinku se pozitivně staví lékařští experti, fyzioterapeuti a díky jejich doporučením se hole BungyPump ve Švédsku velmi rychle rozšířily.


Na UK FTVS proběhla měření a testy holí BungyPump

Výsledky poukázaly na zvýšené nároky na svaly v oblasti ramene, což má za následek i celkové zpevnění svalů posturálních, tedy těch, co udržují vzpřímenou postavu. Vyšší intenzita zatížení znamená i větší energetickou náročnost, s čímž koresponduje i zvýšená dechová a srdeční frekvence. Měření a porovnání s použitím běžných holí na nordic walking ukázalo, že při použití BungyPump průměrná srdeční frekvence naroste přibližně téměř o 20 %, což není zanedbatelný rozdíl.Nejde tedy rozhodně o pomůcku pro vycházkovou chůzi s holemi, ale o účinný tréninkový prostředek.


Více na www.bungypump.cz
Video s ukázkami tréninku s holemi BungyPump.