Exhibice SKI Street Liberec, při které se už tradičně představí přední čeští běžci na lyžích, je letos plánována na pátek 26.září a opět nebudou chybět kompletní reprezentační družstva v čele s Lukášem Bauerem, Martinem Jakšem či Evou Vrabcovou‑Nývlto­vou. „Zažil jsem teď v létě dvoje norské závody na kolečkových lyžích prakticky v centru města, první byl v Kristiansundu a druhý přímo v centru Trondheimu, kde byla trať obsypaná diváky. To vytvoří perfektní atmosféru. Pro nás jsou v létě takové závody rozhodně dobrým zpestřením přípravy,“ oceňuje mistr světa do třiadvaceti let v klasickém sprintu Aleš Razým.

Právě on bude v Liberci obhajovat loňské vítězství, které urval společně s Dušanem Kožíškem.„Závod není tak jednoduchý, jak vypadá, protože se hned od začátku jede v ostrém tempu a v dalších kolech začnou docházet síly a stoupat laktát. Loni jsem hned v prvním kole přišel o bodáček, takže jsme se zezadu museli složitě propracovávat,“ vzpomíná Razým.

Vedle současných českých reprezentantů se na SKI Streetu Liberec představí i ti bývalí, neméně úspěšní. „Už tradičně chystáme vložený exhibiční závod osobností, které pojedou na koloběžkách. Letos uvidíme například členky stříbrné olympijské štafety ze Sarajeva Květu Jeriovou‑Peckovou a Gabrielu Soukalovou‑Svo­bodovou, běžce z bronzové štafety z olympiády v Calgary Václava Korunku, Pavla Bence a Radima Nyče, přijde i Jiří Magál, který po uplynulé sezóně ukončil kariéru. Váženým hostem pak bude paní Dana Zátopková,“ vypočítává předseda organizačního výboru Čestmír Skrbek.

Diváci se mohou těšit nejen na špičkovou závodní podívanou, ale také na chystanou autogramiádu či dětské závody na kolečkových bruslích. Všechny příchozí děti od první do páté třídy základních škol si navíc mohou zazávodit na koloběžkách.

Na páteční odpolední exhibici v centru města naváže dvoudenní mistrovství České republiky na kolečkových lyžích. V sobotu je na programu závod volnou technikou ve Vesci, v neděli potom výjezd na Ještěd, který bude zároveň vyvrcholením letního seriálu Silvini Skiroll Classics.

Program

Pátek 26.9. 2014: SKI Street Liberec

  • 15:00 – závody ZŠ na kolobežkách
  • 15:30 – hlavní závod lyžařů – chlapci/dívky
  • 16:00 – vložená exhibice osobností
  • 16:10 – hlavní závod lyžařů – junioři
  • 16:30 – hlavní závod lyžařů – ženy/juniorky
  • 16:50 – hlavní závod lyžařů – muži
  • 17:30 – slavnostní vyhlášení výsledků
  • 18:00 – autogramiáda

Sobota 27.9. 2014:

  • MČR v běhu na kolečkových lyžích skate, Vesec, start 10:00

Neděle 28.9. 2014:

  • MČR v běhu na kolečkových lyžích do vrchu, klasika, Ještěd, start 13:15