Společnost ČS MTB Team působí na sportovním poli již od roku 1994. Specializuje se na sportovní marketing, pořádání sportovních akcí a závodů. Jejím stěžejním projektem je již 15 let největší seriál závodů horských kol u nás – Kolo pro život. Letošní série o 16 závodech se zúčastnilo téměř 23.000 bikerů všech výkonnostních i věkových kategorií, z toho více než 6.000 cyklistů tvořily děti do 13 let.

Pod hlavičkou ČS MTB Team se také 4 roky pořádá zimní seriál závodů v běhu na lyžích, Stopa pro život, jehož součástí jsou všechny největší závody u nás kromě Jizerské 50. Nejnovějším projektem je Enduro Serie, která se letos uskutečnila podruhé. Naopak nejstarším projektem společnosti, a každoročně jednou z největších sportovních událostí v hlavním městě, jsou Pražské schody, které se na Pražském hradě a v uličkách Malé Strany letos jely za účasti mnoha tisíc fanoušků již po jedenadvacáté.

U všech aktivit od začátku existence společnosti stojí bývalý cyklistický reprezentant a olympionik, Roman Čermák: „Vstup Petra Čecha a jeho partnerů do naší společnosti je plně v souladu s naší dlouhodobou strategií – neustále vylepšovat naše sportovní projekty. Nejvíce to platí o seriálu Kolo pro život, který po 15 letech chceme společně posunout dál a možná i za hranice České republiky. Nové složení společnosti vytváří skvělé podmínky pro takový růst. Náš tým, včetně mne, ve společnosti zůstává a bude se stejně jako dosud věnovat práci na všech projektech. Tato událost je také významným signálem pro celou českou cyklistiku. Je důkazem obrovské obliby tohoto sportu u nás.“

Novými spolumajiteli jsou lidé, kteří mají k sportu a zejména k cyklistice osobně i profesně velmi blízko. V první řadě je jím fotbalový brankář Petr Čech.* „Již dlouho jsem hledal projekt v oblasti sportu v České republice, do kterého bych mohl vstoupit a pomoci mu posunout se dál. Kolo pro život je z tohoto pohledu prakticky ideální. Již má své jméno, své fanoušky, vede jej zaběhnutý tým lidí, kteří vědí, co dělají, a zároveň je zde dostatek prostoru pro další rozvoj,“* uvedl Petr Čech. Dalšími podílníky se stali spolumajitelé skupiny firem SPORT INVEST (SI), podnikajících v oblasti sportovního managementu, David Trávníček, Viktor Kolář a Robert Spálenka. Agentura SI se současně stává marketingovým partnerem ČS MTB a bude odpovědná za další šíření povědomí o projektu. „Sám jsem vášnivým cyklistou a aktivním účastníkem Kola pro život a viděl jsem řadu možností, jak projekt do budoucna vylepšovat. Zároveň máme ve SI bohaté zkušenosti se sportovním managementem a marketingem. Vizí naší skupiny je obohacovat sport ve všech směrech. A to sport vrcholový i rekreační. Proto v okamžiku, kdy se objevila příležitost do projektu Kolo pro život vstoupit, začali jsme ihned jednat,“ uvedl David Trávníček, předseda představenstva SPORT INVEST Marketing.

Vstup nových spolumajitelů by projektu měl přinést nejenom finanční prostředky, které se odrazí ve zlepšené organizaci a komfortu závodů pro účastníky, ale i větší orientaci na rodiny a děti. „Chtěli bychom se zasadit o další popularizaci sportu a zvláště cyklistiky a přivést k ní hlavně ještě více dětí, především pak v regionech,“ dodal David Trávníček.