Sněhové podmínky jsou značně proměnlivé a k výběru právě toho odpovídajícího odrazového vosku je třeba mít po ruce velký výběr typů. A k tomu dost zkušeností. Lyže také vyžadují nejlépe po každé jízdě čištění, poté impregnaci nejdříve parafíny, potom aplikaci podkladových vosků a vrstvení dalších odrazových vosků. Je to alchymie, která lyžaře často i baví, ale aby se stala denní rutinou, to patrně nikdo nechce. I zkušení lyžaři rádi, obzvlášť za složitějších sněhových podmínek, využijí služeb zkušených servismanů, protože přesný návod jak namazat nikde nenajdete.

Pokud si chcete přispat a vyhnout se práci v lyžárně, jsou tu pro vás lyže Salomon Equipe RC Skin – závodní lyže, které pro odraz používají segment na bázi skialpinistických stoupacích pásů. Divili byste se, jak dokonalý odraz tato technologie umožňuje. Ale pozor, nejen odraz, ale i skluz – v tom je jejich hlavní výhoda.

Zjednodušeně je to alternativa pro běžecké lyže s tzv. šupinami, nebo také protismykem, ty jsou ale vhodné především pro lyžařskou turistiku. Pravda, i v těchto technologiích už se udělal obrovský pokrok. Snížila se jejich dřívější hlučnost, ale skluzové limity mají i nadále. Dobrý trénink je k ničemu, když nás potom při závodech omezuje materiál. Technologie Skin je ale tak efektivní, že se aplikuje pro sportovní a dokonce závodní lyže z té nejvyšší výkonnostní třídy.

A právě závodní lyže Salomon Equipe RC Skin jsou vyvinuty s cílem poskytnout vynikající přilnavost při odrazu, ale současně s tím i maximální a neomezený skluz. Konstrukčně tvoří lyži karbonové jádro se Zeolitovou skluznicí G5, kterou jsme dříve mohli vidět jen u lyží ze světového poháru, a k této top kombinaci je přidána Skin Grip technologie pro odraz. Ta se snadno vypořádá s různými druhy sněhu i různou teplotou, docílí se tak nové vyváženosti mezi výkonem a uživatelským komfortem lyžaře. Lyže můžete ráno vzít a prostě jít lyžovat, a to na skutečně špičkové úrovni.Marketingový manažer běžeckého oddělení Salomonu Alexander Haas vysvětluje podstatu lyže jako odpověď na největší problém běhu klasickou technikou – mazání odrazových vosků. Ať je to u zkušených lyžařů, kteří si také občas nevědí rady, co namazat, tak u trenérů, kteří jsou na tom často stejně. Ale především u hobíků, kteří chtějí hlavně sportovat a neztrácet čas výběrem vosků a mazáním klasických lyží. Salomon doufá, že tímto řešením pomůže mnoha lyžařům vrátit se do klasických stop a získat z lyžování novou radost bez zbytečného stresu a trápení se ve stopě.Na videu se můžete podívat, jak celý systém funguje:


www.amersports.cz