SKINTEC znamená: Vezmu lyže a jedu.

Tak by se dala stručně charakterizovat úprava lyží s označením Atomic Redsted Skintec. Pokud byste si lyži před jízdou důkladně neprohlédli a nevšimli si odrazových zón z tzv. tuleních pásů, tak při jízdě ani nerozeznáte, že není namazána odrazovým voskem. Tak dokonalý odraz i skluz tato lyže nabízí. Komu asi jinému bychom měli věřit, než v současnosti nejlepším světovým dálkovým běžcům Andersu a Jorgenu Auklandovým, kteří na těchto lyžích pravidelně trénují. Vzhledem k tomu, že současná laufařská špička jezdí už skoro všechny lyžařské maratóny jen soupažnou technikou bez použití odrazového vosku, využívají se tyto lyže pouze pro trénink. Jejich výhodou je jednak velká úspora času – odrazová část lyže je bezúdržbová – a zároveň nulové riziko chyby při výběru vosku nebo problémů přímo na trati, když se vlhkost nebo struktura sněhu zásadně mění. Odrazové části skluznice jsou opatřeny „srstí“ z mohéru, která zajistí dokonalý odraz na všech druzích sněhu, přitom se téměř nepromítne do zhoršení skluzových vlastností lyží. Stačí vám tak jeden pár lyží na všechny druhy sněhu. Abyste měli možnost vybrat si lyže s opravdu co nejlepším skluzem, jsou tady dva moduly. Jeden je rychlejší, s nímž se musíte trochu více opřít do odrazu, zato ale rychleji jede, druhý je sice pomalejší, ale naopak se z něj odráží mnohem snadněji.

Když modul dojede na konec své životnosti, stačí ten starý během několika vteřin vyměnit za nový.

Pro sezónu 2014/2015 Atomic rozšířil tuto novinku i do kategorie Sport a uvádí dva nové modely, pánský a dámský model Sport Skintec. Modely v této řadě jsou unikátní alternativou pro široké spektrum sportovních běžkařů, kteří se nechtějí zdržovat mazáním. Oproti modelu Redster Skintec mají modely řady Sport pouze jeden typ stoupacího modulu, který nejlépe vyhovuje dané kategorii běžkařů a zároveň je ve srovnání s race variantou levnější.

Atomic-5

Atomic-4

Atomic-3

Individualizace pro každého

Lyže Atomic Redster patřily ještě loni pouze do kategorie závodních lyží s označením World Cup. Všichni závodníci špičkové úrovně dostávali lyže vybrané přesně pro ně na míru, jejichž naladění přesně odpovídalo závodníkovým tělesným parametrům a jeho osobním specifikům. Letošní kolekce Atomic Redster však tuto službu nabízí i lyžařům nižší výkonnostní úrovně, řekněme kategorie Sport. Nyní si může každý lyžař nechat přesně nadefinovat lyže podle svých parametrů, kondice a dovedností tak, aby mu co nejvíce odpovídaly. Každý pak může svým lyžím, vybraným od profesionálních pracovníků, dokonale důvěřovat, což se prokáže nejen na jeho výkonnosti, ale i zvýšené důvěře ve své náčiní.

U celé řady lyží Atomic Redster na klasickou techniku, od těch pro profesionály ze Světového poháru přes speciální lyže na lyžařské maratóny až po lyže s technologií Skintec, je použita unikátní SDS technologie, která zaručuje rychlou jízdu především svojí schopností udržet odrazovou komoru při skluzu nad terénem, čímž se prodlouží skluz.

Lyže Atomic Redster na bruslení mají ultra lehké jádro Nomex a bočnice z velice kvalitního a lehkého dřeva. Mají tak kromě velmi nízké hmotnosti i mimořádnou stabilitu a ovladatelnost, zároveň jsou i velmi rychlé.


Atomic-5

Atomic-4

www.amersports.cz