Na první pohled působí tyto hodinky poněkud těžkopádně, ale jen do chvíle, kdy je vezmete do ruky a připevníte na zápěstí. Jsou překvapivě lehké a přizpůsobivé, takže o nich na ruce téměř nevíte. To je jeden z velkých rozdílů oproti starší generaci GPS sporttesterů, které měly GPS anténu umístěnou ve spojení těla hodinek a řemínku. Někteří z vás si jistě vzpomenou, jak byl řemínek podobných modelů tuhý a často tlačil do zápěstních kůstek.


Mezi hlavní přednosti Forerunneru 920 XT patří dlouhá výdrž baterií, velký a přehledný displej a všestrannost, díky které jsou schopné změřit a podrobně vyhodnotit většinu běžných sportů. Forerunner 920 XT byl původně vyvinut jako sporttester pro triatlon nebo Ironman, proto hodinky dosahují dlouhé výdrže na jedno nabití. V plném provozu se zapnutým GPS přijímačem vydrží až 24 hodin v provozu.


V průběhu sportovní aktivity jsou hodinky schopné průběžně informovat o zdolané vzdálenosti, tempu běhu, srdečním tepu nebo například nadmořské výšce či okolní teplotě. V menu hodinek je k dispozici více než 60 funkcí, pomocí kterých je možné výkon kontrolovat. Pravda, některé z nabízených funkcí se nemusí vztahovat k běhu, jelikož hodinky umí stejně podrobně měřit i cyklistiku, plavání nebo další sporty. Na displeji je možné různé hodnoty navzájem kombinovat. Uživatel může pomocí jednoduchého konfigurátoru nadefinovat, kolik hodnot bude na displeji zobrazeno. Více hodnot = menší font zobrazených cifer a naopak. Není přitom potřeba se omezit na jedinou stránku, při aktivitě je možné přepínat mezi více stránkami s různými kombinacemi měřených veličin. Vše je jednoduše, uživatelsky nastavitelné přímo z menu hodinek. Pro zobrazení většího množství hodnot je velmi důležitá velikost a tvar displeje. Forerunner 920 XT používá opravdu velký displej a oproti většině jiných hodinek není displej kruhový, ale obdélníkový. Obdélníkový displej je totiž oproti kruhovému schopen zajistit větší cifry při stejném počtu zobrazených hodnot. Podobně je výhodnější i při zobrazení grafů nadmořské výšky nebo vývoje srdečního tepu. Vynikající čitelnost displeje je důležitá zejména při dlouhých závodech, u kterých se projevuje vysoká únava. Přednosti modelu Forerunner 920 XT poznáte právě v takových chvílích.


Ve výčtu funkcí modelu Forerunner 920 XT by se jich našla celá řada opravdu úžasných. Namátkou zmiňme například Wifi připojení, které zajišťuje automatický přenos zaznamenaných dat do tréninkového deníku, více než 4 měsíční výdrž baterie na jedno nabití v režimu hodinek nebo smart notifikace umožňující zobrazení příchozích hovorů, sms nebo emailů na displeji hodinek v případě propojení s chytrým mobilním telefonem prostřednictvím Bluetooth. Mám obavy, že délka tohoto článku by v případě popisu všech obsažených funkcí přesáhla trpělivost většiny čtenářů. Konečně posuďte sami v rámci zahraniční recenze na stránkách DC Rainmakera.


Garmin Forerunner 920 XT

Garmin Forerunner 920 XT, GPS hodinky navržené pro Ironman nebo triatlonové specialisty. Svými mimořádnými parametry ale potěší i příznivce dlouhých běžeckých, cyklistických nebo i plaveckých individuálních závodů. S výdrží až 24 hodin plného GPS provozu, vynikajícím displejem čitelným i v okamžiku totálního vyčerpání a bohatou sadou funkcí nadchnou každého výkonnostního sportovce. Orientační cena se pohybuje okolo čtrnácti tisíc korun.

www.garmin.cz
Recenzi Garmin Forerunner 920XT najdete na http://bezky.net/…runner-920xt