NORDIC 32 vyšel 27. 11. 2014
68 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieTištěnou verzi časopisu si můžete objednat v "e-shopu SNOW":http://snow.cz/…80-nordic-32
Prohlédněte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:


Tour de Ski je nerovný souboj s časem

„Ale je to příjemná hektika,“ říká o slavném běžeckém seriálu servisman Zahula Je mu čerstvých čtyřiadvacet, přesto už stál u mnoha velkých úspěchů českého běžeckého lyžování. I přes svůj nízký věk patří Vítek Zahula ve svém oboru do absolutní špičky, loni se stal dvorním servismanem Lukáše Bauera.

Stanislav Henych, stříbrný medailista z Falunu 1974

Švédký Falun je lyžařské městečko, vzdálené 230 km severozápadně od Stockholmu, kam se klasici často vrací v rámci světových pohárů i mistrovství světa. I v letošní lyžařské sezóně tam zamíří celá lyžařská špička na mistrovství světa v klasických disciplínách. Asi bychom se vůbec nezlobili, kdyby naši lyžaři opět z Falunu přivezli nějakou medaili, stejně jako se to povedlo před čtyřiceti lety právě Stanislavu Henychovi.

S Ondrou Moravcem o skitouringu

Únorová olympiáda v Soči přinesla českým barvám radost hlavně na biatlonových tratích. Hned tři medaile vybojoval Ondřej Moravec, pracovitý sympaťák z podhůří Orlických hor. Tento rozhovor se nesl v netradičním duchu, Ondra totiž po závodnické sezóně odkládá běžky, od kterých si potřebuje pochopitelně trochu odpočinout. Nicméně u lyžování zůstává – jeho velkou vášní je skitouring, lyžařská turistika ve vysokohorském terénu.

Příprava běžeckých lyží na skluz před závodem

Věřím, že se vám povedlo vybrat si pro vás nejvhodnější lyže, které už máte dostatečně prosycené parafínem a připravené na první sníh. Nyní jsem si pro vás připravil další povídání o přípravě lyží již těsně před závodem. Začneme přípravou lyží na dobrý skluz!

Nejnovější trendy v lyžařské technice - Jak se učí v Norsku

Myslím, že jsme byli loni na podzim svědky přelomové události. Českou trenérskou i odbornou obec přijel do lyžařského areálu Vesec „školit“ Audum Svartdal, vysoce respektovaný lyžařský guru i v zemi, kde je odborník na běžky snad každý druhý a kde se kvůli běžkám na nohách novorozenců předem počítá s většími kolébkami.

Swix Ski Classics - nový fenomén

Když před čtyřmi roky vznikal nový seriál dálkových běhů na běžkách SWIX SKI CLASSICS, tak jen málokdo asi tušil, jakou popularitu si velmi rychle získá. V dnešní době se seriál přiblížil popularitě cyklistické Tour de France a ve sledovanosti jednoznačně předčil závody světového poháru v klasickém lyžování. Všichni nejlepší závodníci se chtějí účastnit a stále více sem přebíhají i závodníci z klasických disciplín jako například náš Lukáš Bauer nebo Rusové Legkov a Vylegžanin. Mezinárodní lyžařská federace FIS jednoznačně zaspala dobu a její FIS Marathon Cup v podstatě nikdo kromě prvních pěti lidí v celkovém pořadí nejezdí. Pojďme se podívat, proč tomu tak je.

Český závodník třetí na Vasově běhu

Čtenáře vládnoucí japonštinou jistě název článku „Český závodník třetí na Vasově běhu“ překvapí, ale nejedná se o chybu. Následující text skutečně pojednává o Vasově běhu. Nikoliv však o tradičním závodě ve Švédsku, ale o jeho japonském „mladším bratrovi“.

Finále Swix Ski Classics - Arefjällsloppet

Minulá sezóna 2013/2014 byla z pohledu sněhových podmínek velmi špatná. Odrazilo se to také ve velkém počtu zrušených závodů u nás i v zahraničí. Od druhé poloviny února se ve střední Evropě prakticky lyžovat nedalo, u nás v Čechách bylo jednou z mála možností kroužit na 200m okruhu ve Velké Chuchli, na 2km okruhu v Novém Městě na Moravě a 3km kolečku na Horních Mísečkách.

Znáte Bílé stopy?

Nevíte, kam vyrazit na běžky? Hledáte nové lokality, které byste chtěli objevit z čerstvě upravené stopy? Chcete si být jisti upravenými běžeckými tratěmi, až dorazíte na vytoužené místo? Seznamte se s www.bilestopy.cz!

Jeseníky – desatero nejlepších běžeckých tras

Jeseníky, jako severomoravský příbuzný Beskydských kotárů, jsou lákadlem i poutem zároveň pro turistické fajnšmekry, především však v zimním období pro vyznavače lyžařských kratochvílí, ať již sjezdových, nebo stále se rozvíjejících běžeckých. Kdo se jal poznávat krásu českých a moravských hor i pohoří, dříve či později přijde Jeseníkům na chuť v symbióze drsnosti, rozmanitosti, nespoutanosti počasí, ovšem i v nepřeberné nádheře přírody – společenství království zvěře, luk, strání, hlubokých lesů, vřesovišť i lidí.

Davos - běžkařské město v horách

Davos není městem, které by bylo třeba dlouze představovat. Ve slovníku lyžařů se ale skloňuje zejména coby sjezdový resort a o tom, že poskytuje rozsáhlou a malebnou nabídku běžeckých tratí, se u nás tolik neví.

Pojďme si zalyžovat na Slovensko do Osrblie

Lyžařské středisko Osrblie budou asi nejlépe znát příznivci biatlonu, neboť se zde každoročně konají významné závody. Ale najdou se tam i velmi pěkné terény jak pro vyznavače lyžování po závodních okruzích, tak pro ty, kteří na svých lyžařských poutích nejraději nikoho nepotkávají.

Běžecké boty - závod o nejlehčí botu

Trendy v kolekcích bot na letošní sezónu můžeme označit jednoduše: jako závod o nejlehčí botu.


Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 32


Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE