Oblečení, které je v přímém kontaktu s pokožkou, totiž rozhoduje o odvodu případné vlhkosti a potu. Zároveň reguluje tělesnou teplotu, přičemž nežádoucí ochlazení může mít za následek horší výkon a případná zranění.

Vsadit můžete na kvalitu italské značky MICO, která se výrobou funkčního prádla zabývá již přes 40 let a na domácím trhu si drží pozici lídra ve svém oboru. Certifikované materiály MICO účinně odrážejí nepříznivé vnější vlivy a zároveň pracují s přirozenými procesy těla, které vznikají během tělesné aktivity. Kvalit produktů MICO využívá již několik let například italský, slovinský a chorvatský lyžařský svaz. MICO je také oficiálním dodavatelem syntetického prádla pro Horskou službu České republiky.

OFFICIAL CHAMPION – řada skutečných šampionů

Řada funkčního prádla Official Champion vznikla ve spolupráci s profesionálními lyžaři z Italské federace zimních sportů a plně ji využívá celá italská sjezdová reprezentace. Vynikající tepelnou izolaci zajišťuje speciální materiál s obdobnými vlastnostmi, jako má vlna – dokáže dobře odvádět vlhkost a účinně chránit před chladem. Řada je specifická i barvitým sportovním designem v barvách italské reprezentace. Je navržena jak pro pány, tak pro dámy, a to v bílé, nebo černé variantě.MICO MC2 – vzhůru do boje se svalovou kyselinou mléčnou

Opravdovým skvostem v kolekci MICO je řada MC2 těžící z přímého kontaktu látky s pokožkou. Prádlo ze speciální tkaniny se namáčí do přípravku s obsahem molekul karnosinu, který se z látky během tělesné aktivity postupně uvolňuje směrem ke svalům. Omezuje tak vznik kyseliny mléčné způsobující tuhnutí svalstva, bolest, únavu a snížení výkonu. Technologii MC2 prověřovali profesionální sportovci, kteří se jednoznačně shodli na jeho pozitivních účincích. Mezi nimi například i reprezentant ČR v triatlonu Přemysl Švarc nebo běžkyně na lyžích Eva Vrabcová – Nývltová.


Nohy jako v bavlnce

Veledůležitou součástí kvalitního funkčního prádla jsou samozřejmě ponožky, které byly v tomto případě taktéž vyvinuty ve spolupráci s italskou lyžařskou federací. Jsou vyrobeny z Thermolite a Lycro vláken, technologie Micotex zajišťuje, že oblast kotníku, prstů a Achillovy paty je propracována tak, aby pomáhala zvýšit výkon i v těch nejvytíženějších polohách. Zároveň výborně sají pot a udržují nohu v suchu. Model je určen jak pro dámy, tak pro pány.Oblečení značky MICO naleznete na:

www.micosport.cz