"V předchozích letech se nám vždy podařilo Jizerskou padesátku vyprodat a stejná očekávání máme také od roku 2015," řekl David Douša z agentury Raul, která je marketingovým partnerem běhu, na tiskové konferenci v Praze.

Letos v únoru se ČEZ Jizerská 50 popáté v historii neuskutečnila kvůli nedostatku sněhu a neběžely se ani doprovodné závody. Pro rok 2015 se proto pořadatelé rozhodli, že zkusí závod zrealizovat v maximálním možném rozsahu.

"Nepřipouštíme si možnost, že by sníh nebyl, což se statisticky dvakrát po sobě nestalo a doufám, že netrefíme tenhle unikát. Pokud ano, řešila by se délka trati dle aktuální situace. Nechme ale tyto úvahy stranou, protože věříme, že sníh napadne. Předpověď je dobrá, má začít mrznout a začneme vyrábět sníh," uvedl Douša.

Na startu by se měli objevit Lukáš Bauer a trojnásobný vítěz Stanislav Řezáč. "Jizerská padesátka je dost těžký závod, ale budu se snažit neudělat ostudu. Rád bych byl do šestého místa, bylo by to lepší do třetího, ale konkurence je každým rokem větší," řekl Řezáč, který Jizerskou padesátku naposledy ovládl v roce 2012.

Jizerská padesátka prodloužila smlouvu se seriálem závodů Ski Classics do roku 2019. "Máme díky tomu před sebou dlouholetou jistotu," řekl Douša.

Na programu má Jizerská padesátka páteční (9. ledna) Volkswagen Bedřichovskou 30 volným stylem, v sobotu (10. ledna) Intersport Jizerskou 25 a víkend vyvrcholí v neděli 11. ledna hlavním závodem na 50 kilometrů klasicky.

V doprovodných akcích je novinkou Nyč sport sprint soupaží na 1,5 kilometru, který se uskuteční v pátek za umělého osvětlení s dotací 35 tisíc korun. Kapacita závodu je 200 míst, pojede se večer a běžci si budou do stopy svítit čelovkami.

Všechny závody na Jizerské padesátce jsou zároveň druhým dílem české série dálkových běhů na lyžích Ski Tour, která čítá šest závodů.

Zdroj: www.sportovninoviny.cz