Live Fit

ozitivní hodnocení ovlivnilo především použití tzv. Live Fit zóny a použití závodního konceptu i přesto, že se jedná o botu z kategorie sportovních. Live Fit zóna je technologie přejatá z bot pro sjezdové lyžování – to nám ukazuje, jak je užitečné sdílet široké know-how z vícero segmentů. Speciální plastický materiál je použit na vnější straně boty v oblasti metatarsů, tedy tam, kde je noha nejširší. Live Fit zóna se po nazutí vytvaruje podle samotné nohy, přesněji řečeno šířka boty se přizpůsobí šířce nohy tím, že materiál Live Fit zóny podle potřeby ustoupí. Bota je potom pohodlnější a zlepšuje se v ní krevní oběh, což má pozitivní efekt na tepelný komfort. Zároveň ale dobře přenáší veškeré síly, které lyžař vyvíjí při odrazu a ovládání lyže. Tepelný komfort pak podporuje ještě jeden prvek, a to zateplení Thinsulate.

Používané šířky

I další inovace souvisí se zvyklostmi ve sjezdovém lyžování – boty mají číselně určenou šířku podle toho, na jakou aktivitu jsou určeny (tzv. First Fit). Šířka stélky se tak v nejširším místě pohybuje od 102 mm u závodních bot, přes 104 mm u sportovních až 106 mm u sportovně turistických bot. Zcela specifický tvar pak mají boty juniorské. U modelu Sport Pro Skate, přestože patří do kategorie sportovní obuvi, byla použita závodní šířka 102 mm. Bota tak perfektně obemkne nohu a zajistí tak optimální odraz a maximální přesnost při ovládání lyže, což ocení právě výkonnostně ladění lyžaři. Dobrý dojem z boty podporuje inovovaný a hlavně vysoce funkční systém utahování Quicklace System, účinný svrchní kryt a horní manžeta kotníku s novinkou – cantingem.

Canting

Kdo sjezduje, canting dobře zná – jde o systém, který nastavuje laterální sklon komínu skeletu podle morfologických specifik každého jedince. A právě tento princip vývojáři přejali pro běžecký model Atomic Sport Pro Skate. Horní manžeta se tedy nastaví tak, aby přesně sedla každému z nás. Čím víc máte nohy do O nebo X, tím více ho uvítáte. Zkušenost ze sjezdové oblasti ukazuje, že canting používá téměř každý, kdo bere lyžování vážně.Shrňme: Live Fit pro komfort, úzká bota pro výkon; zateplení pro komfort; canting pro pohodlí i precizní vedení, snadné zavazování pro komfort… Mix vlastností, který nastavuje nový poměr výkon/komfort, takže i nejnáročnější jezdci už nemusí být svazováni omezeným pohodlím. Porota na ISPO nesáhla vedle.

www.amersports.cz