Však se také na testování boty podílelo sedmdesát lyžařů nejvyšší výkonnostní úrovně po dobu dvou let.

Už na první pohled nás zaujme množství třpytícího se karbonu, ze kterého je vytvarována nosná část boty. Není to jen podešev a část těsně nad ní, ale klidně to můžeme nazvat skořepinou, do které zapadne noha až po kotník. Samozřejmě, stejně jako u všech bot na bruslení, nechybí ani karbonová manžeta, kloubem připojená ke skeletu. Kvalitní karbon znamená vysokou pevnost a nízkou hmotnost. Všechny karbonové komponenty jsou proto překvapivě tenké, ale i překvapivě tuhé. Nízká hmotnost je to první, co pocítíte, když si botu vezmete do ruky. Další, co člověka zaujme, je možnost vyjmutí vnitřní botičky. Řešení inspirované sjezdovými botami, se kterým jsme se doposud u běžeckých bot nesetkali.

Sama vnitřní botička vyvolává dojem, že neváží vůbec nic. Je z poměrně tenkého prodyšného materiálu Custom Fit (sjezdaři znají – hmota, která se po zahřátí vytvaruje podle nohy), zesíleného jen v kritických místech kolem kotníku. Docela překvapila i snadná manipulace při vyjímání i následném zpětném vsouvání botičky zpět do skořepiny. Vnější část boty, která je spojena s karbonovou skořepinou, tvoří nepromokavý materiál se zipem. Oblast kolem nártu si můžete zpevnit plastovou přezkou a nad kotníkem je pro zpevnění velkro pásek.

Po otočení boty uvidíme zespodu 3D podešev s velmi hlubokým vzorkem, její přední část se dvěma hrazdičkami lze v případě opotřebení snadno demontovat a vyměnit.

A úroveň zpracování? Je patrné, že v továrně společnosti Lamborghini, kde se vedle této boty dělají komponenty na závodní auta, mají se zpracováním karbonu zkušenosti na nejvyšší světové úrovni.

Neodolal jsem a musel si ji zkusit na nohu. Ty pocity! Nazouvání velice snadné, bota přesně na míru, noha jako v bavlnce a hmotnost, že o ní nevíte. Možná jsem měl jen štěstí, že mi padly na nohu jako ulité, ale těžko si představit, co více si může lyžař přát.

Salomon Carbon Skate LAB nastavuje nové standardy v běžeckém lyžování. Je to výstřel k nové revoluci!

LBS Sport, s.r.o.
Na Maninách 900/50, 170 00 Praha 7 – Holešovice
+420 602 850 073, servis@lbs-sport.cz

Nyč sport
Milady Horákové 182/110, 460 06 Liberec 6
+420 482 739 496, info@nyc-sport.cz

FineBike
Skořepka 1056/4, 110 00 Praha 1
+420 224 247 526, info@finebike.cz

www.amersports.cz