První odpich hůlek na bedřichovském stadionu doprovází lehký zimní vánek a teplota kolem -2 °C. Na rameno vám možná upadne nějaká ta vločka, ale není to nic neočekávaného. Změna však přichází velmi brzy, stačí pár desítek minut jízdy a se stovkami soupeřů se ocitáte u osady Jizerka, která je považována za nejchladnější místo českých hor. Teploměr ukazuje až o 5 stupňů nižší teplotu než na startu. Fouká ledový vítr a vzduchem poletují ledové krystalky sněhu.

Pro podobné počasí je nejdůležitější obléknout si kvalitní první vrstvu, která rychle odvádí pot. Produkt Craft Active Multi pack je ideálním řešením významné švédské firmy, která připravila triko s dlouhým rukávem v balení se stejně kvalitními spodními kalhotami. Pro ty, kterým není příjemný dotek umělého vláka, je vhodný zcela přírodní produkt od firmy Icebreaker v gramáži 200.

Protože je běžecké lyžování velmi energeticky náročné a běžec vyrobí během závodu mnoho tepelné energie, není potřeba dále oblečení vrstvit. Stačí se soustředit na kvalitní svrchní vrstvu. Například bunda Craft PXC High Function je vybavena membránou VentAir a má odlehčená záda strečovým materiálem z lycry. Podobnou kvalitu nabízí i kalhoty stejné značky.

I když při běhu na lyžích neustále hýbeme pažemi, před prochladlými prsty nás to neochrání. Rukavice Craft Thermal jsou proto lehce zateplené a drží ergonomický tvar s velmi propracovanou dlaňovou částí. Ruce jsou díky tomu dostatečně zahřáté, ale nezpotí se.

Zapomenout nesmíme ani na ochranu hlavy, ze které uniká nejvíce tepla. Abychom ho tam udrželi co nejdéle, využijeme čepici Craft Light Thermal, která zaručí dostatečnou prodyšnost, ale opět žádné pocení.

Právě propocené tělo je nejvíce náchylné k oslabení imunity a následnému nachlazení. Vybrané produkty tomu brání díky nejnovějším technologiím uznávaných odborníků.

Vyberte si z jejich nejširší nabídky v online katalogu na http://katalog.intersport.cz/.