Pouštím se na tenký led, jelikož co člověk, to vlastní názor na ideální mázu a přípravu lyží. Máte-li odlišný názor, podělte se prosím o něj v diskusi pod článkem.

Lyže
Překvapivě je základ ve volbě správných lyží. Máte-li jeden pár, nemáte co řešit a můžete rovnou přeskočit na další bod. Více párů je dobré otestovat za podmínek podobných závodu s předstihem. Typicky se testuje den předem, kdy se napustí lyže stejným "univerzálním" parafínem, např. Swix LF7 a testuje se, jak jedou při stejné máze.

Čištění
Lyže musí být čisté. Zbytky klasické mázy důkladně odstraňte. Vymyjte také skluzné části pomocí fluorového čističe, nebo pomocí stahování za tepla.

Struktura
Současná dlouhodobá předpověď říká nový sníh, cca -5°C, nicméně vše se může změnit! Předpověď je velmi důležitá, nezbytná informace je, zda bude pod nebo nad nulou. Při teplotě nad nulou nebo starém sněhu doporučuji vzít lyže ještě nějakým strukturovačem. Při předpovědi nového sněhu je variantou ocelový kartáč, který strukturu trochu zjemní. Ideální je mít lyže strukturované "z velkého strukturovacího stroje", ale to musíte mít více párů lyží.

Podkladový parafín
Je osvědčené zvolit tvrdší parafín, který se pomaleji sjíždí. Typicky se používá Swix LF4, ale jakákoliv podobná alternativa poslouží podobně. Někteří dávají pod ještě bezfluorové parafíny, nebo mixují s grafitem/molyb­denem. Podle mě je rozhodující svrchní vrstva, tak to nekomplikuji.

Svrchní vrstva
Nejdůležitější část skluzné části lyže je svrchní vrstva. Vosky jsou drahé, ale rozdíl je poznat. Vysokofluorový parafín je první část skládačky. Označují se dle výrobce různě (HF, HP, AXF apod.), cena je však podobná. Parafín dobře jede, nicméně nevydrží výrazně působit celý závod. Kartáčuje se obvykle jemnějším kartáčem. Volba je obvykle dle teploty, případně oblíbeného výrobce. Příměs Molybdenu se používá na špinavý/starý sníh.

Prášek je ještě dražší než vysokofluorový parafín, nicméně rozdíl je ještě znatelnější a hlavně, vydrží jet výrazně déle! Řádně si prostudujte návod pro aplikaci, jelikož je třeba mít solidní servisní vybavení. Samotné prášky jsou obvykle bez přísad, ale např. Maplus vyrábí řadu M s molybdenem a řadu S pro čerstvý sníh. Rozdíly však znají především národní servismani, běžný lyžař často ani neví o jejich existenci. Ve veřejné nabídce má např. www.nordicwax.cz, kde na Jizerskou probíhá slevová akce na prášky a HF parafíny.

Na lauf to není tak důležité, ale ještě lze aplikovat tzv. "urychlovač". Vysokofluorová vodička nebo měkký parafín, který se jen rozpatlá korkem nebo punčochou. Vydrží pár set metrů a je zajímavý jen pro elitní závodníky.

Stoupací máza
Základem je poctivá aplikace podkladového vosku. Používají se speciální "Base" vosky, nebo velmi tvrdé vosky (zelený/modrý). Funguje jako lepidlo a zabraňuje sjíždění vosku. Jako s lepidlem, ideální je slabá a rovnoměrná vrstva zažehlená žehličkou. To lze udělat den předem. Volba klistr/tuhý je závislá na finální vrstvě (tuhý pro tuhé, klistr pro klistry), ačkoliv někteří lyžaři dávají vždy klistr.

Poslední vrstva
4-8 slabých vrstev bude rozhodovat o odrazu nebo klouzání. Zde je volba silně závislá na konkrétních podmínkách a někdo aplikuje v každé vrstvě jiný vosk. Pro většinu závodníků je ale vhodné před závodem otestovat "tutovou" mázu, a následně dát všechny vrstvy stejné. Důležité je uvědomit si, jak se bude situace měnit na trati s postupujícím dnem, aby to tutovka nebyla jen na stadioně, což někdy nelze otestovat a je nutné věřit :-)

Závěr
Pokud Vás článek odradil, můžete závod odjet i na turistických parafínech a přimazávat si v průběhu závodu. Je to lepší než se celý závod trápit. Další variantou je svěřit péči profíkům, kteří Vám připraví lyže dobře. Na vítězství to sice asi nebude, ale vítěz jede stejně jen soupaž. Mazat se učí člověk celý život, neúspěchy berte s úsměvem.