Pod pojmem „GPS sporttester“ nebo „sportovní GPS hodinky“ si řada z nás představí velké a neforemné hodinky, které na ruce sneseme především díky unikátním vlastnostem, které při měření tréninků nebo závodů nabízí. GPS technologie přinesly do oblasti sportu revoluci v podobě nových možností měření a vyhodnocení téměř libovolných sportovních aktivit. Klady na jedné straně ale vyvážily větší rozměry a hmotnost. GPS je přece jen energeticky náročné zařízení a rozměr hodinek nebylo dlouhou dobu možné dostat do přijatelných mezí.

Novinkou letošních GPS hodinek je možnost hodinky využívat v průběhu celého dne. Mají přijatelné rozměry a vypadají skvěle. I v případě, že v práci nosíte košili nebo dokonce oblek, není potřeba nové sporttestery úmyslně schovávat pod rukáv. Týká se to zejména již zmíněných modelů Garmin fénix 3 a Garmin vívoactive. I při detailním prozkoumání působí dojmem běžných hodinek. Fénix 3 jsou robustnější a hodí se pro urostlejší mužské zápěstí, zatímco vívoactive padne dokonce i na menší, dámské zápěstí. Pryč jsou tak doby, kdy se zápěstí ruky muselo přizpůsobit často nepoddajným řemínkům. Nové hodinky mají klasickou konstrukci hodinek a na zápěstí padnou dokonale.

Prémiový design a všestranné využití

Pokud je vzhled hodinek jedním z hlavních trendů při každodenním nošení, pak všestrannost je tou hlavní předností v oblasti sportovního využití. Obě novinky jsou připravené pro skutečně všestranné sportovce. Hodinky měří pomocí pohybových čidel celodenní pohyb, hravě zvládnou vyhodnotit běh, kolo, plavání nebo i lyžování. Pro každou sportovní disciplínu mají k dispozici samostatný profil, který umožňuje poskytovat pro každý sport jiné funkce. Všechna měřená data nejen zobrazí v průběhu výkonu, ale také zaznamenají a později podrobně vyhodnotí v tréninkovém deníku Garmin Connect na počítači.

V případě, že používáte některý z chytrých telefonů na platformě iOS nebo Android, mohou vás hodinky na displeji informovat o příchozích nebo ztracených voláních, sms zprávách nebo emailech. Podobnou funkci jsme ocenili při lyžování na sjezdovce, kdy telefonování nebývá vždy bezpečné. Příchozí volání lze odmítnout nebo odložit bez nutnosti vytažení telefonu z kapsy.

Pokud v blízké budoucnosti přemýšlíte o výběru sportovních hodinek, zvažujte nejen funkce, ale i jejich vzhled. Design a možnost celodenního použití jsou hlavní vlastnosti, které odliší moderní sportovní hodinky od těch starších.

www.garmin.cz